2014 Dünya Kupası kadro istatistikleri

Dünya Kupası’nda milli takım kadrolarının yaş ortalamaları ve milli olma sayıları  ile ilgili önemli bir tablo paylaşalım;

Yaş ortalaması en yüksek takım Arjantin, kadro yaş ortalaması 28,4. Ardından İran 27,9 ile gelirken Brezilya’nın ortalamasının da 27,6 olduğunu görüyoruz. 

En genç ekip ise 24,9 yaş ortalaması ile Gana. Gana’yı 25.3 yaş ortalaması ile Belçika izliyor.

Kadroların ortalama milli olma sayılarına bakacak olursak; Costa Rica’nın 32,1 ortalaması olduğunu görüyoruz. Bu durum, kadroda çok fazla değişikliğe gitmemek olarak yorumlanabilir.

Yaş ortalaması yüksek olan Arjantin’in, yine aynı şekilde 30,9 ortalama milli olma sayısı ile en tecrübeli ekiplerden biri olduğunu da söyleyebiliriz. 

Burada Belçika’nın durumu dikkat çekici olabilir; yaş ortalaması çok genç olmasına rağmen 31,2 ortalama milli olma sayısı ile genç bir ekip te olsalar çekirdek bir kadro kurduklarını gösteriyor. 

 
Son olarak ülke kadrolarının Premier Lig oranlarına bakacak olursak doğal olarak İngiltere milli takımı kadrosunun 22 tane Premier lig oyuncusu barındırdığını görüyoruz.
 
Burada Belçika’nın 12, Fransa’nın 8, Brezilya ve Hollanda’nın da 6 Premier Lig oyuncusu barındırdıklarını da belirtelim.

adet yorum. Siz de yorumunuzu aşağı yazabilirsiniz.

Yazar: İvan Kile

Kurucu, Yazar | ivankile@futbolakademi.net

Paylaş