6222 sayılı Kanununun G.Saray – F.Bahçe Maçına Yansımaları

Sporda şiddet ve düzensizliğin giderilmesi hakkında çıkarılan kanun kapsamında bir çok yansımayı sizlerle paylaştık. Daha önce e-bilet, tribün kapatma gibi olayları inceledik. Bugüne kadar hemen her maçta spor savcılarının, polislerin ve gözlemcilerin raporları ve bilgilendirmeleri doğrultusunda Seyirden Men cezaları da verilmekteydi. Bugünkü yazımız da maçı izleyen herkesin henüz 3.dakika da bir taraftarın taç atışı kullanan Fenerbahçeli oyuncu Gökhan Gönül’e küfür eden görüntüleri hakkında.

Son yılların en sakin ve tartışmasız derbisi olan maçta başlama düdüğünden önce Volkan-Emre-Melo üçlüsünün tokalaşmasıyla başlayan ve akabinde maç içindeki fair-play hareketleriyle iki takımda maçın tansiyonunu hiç yükseltmemişti. Fakat henüz maçın başında 3. Dakikada Gökhan Gönül’ün taç atışı kullanırken karşılaştığı taciz maçın çirkin anekdotlarından biri oldu.

taraftar

Bu hareketi fark eden FEBAV Derneğinden Avukat Emre Kapukkaya ve Avukat Halil Küçük’ün İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına yaptığı itiraz sonucu görüntüde ki S.Ş 6222 sayılı kanunun Seyirden Yasaklanma başlıklı 18. Maddesine göre Seyirden Men cezası aldı. Bu ceza ile birlikte S.Ş takımının maçlarına giremeyecek olup, G.Saray maçlarının olduğu saatlerde bulunduğu en yakın karakola maça gitmediğini belirten imza atması gerekecek. Her kaçırdığı imza içinde maddi para cezası alacak.

FEBAV üyesi 2 avukatın Galatasaraylı taraftar hakkında yaptığı şikayetin tam metni:

taraftar1

 

 

adet yorum. Siz de yorumunuzu aşağı yazabilirsiniz.

Yazar: Futbol Akademi

info@futbolakademi.net

Paylaş