Almanya Milli Takımı incelemesi

Almanya 1

Euro 2016 da şüphesiz ki en favori takım, son dünya kupası sahibi Almanya. Her ne kadar ev sahibi Fransa olsa da, Almanlar yine birçok kesimin favorisi durumunda. Fakat Almanya her ne kadar favori olsa da son dünya kupasının sahibi olmak bu turnuvada onlarda baskı yapacaktır. Bu baskıyı kırabilir ve kendi futbol anlayışlarını sergileyebilirlerse finalde onları görmemiz pek de sürpriz olmayacaktır.

almanya 4

Euro 16 Elemelerinde Ne Yaptılar?

Elemelerde çıktıkları 10 maçta her ne kadar İrlanda ve Polonya deplasmanlarında yenilseler de 22 puan toplayarak Fransa’ya direk gitmeye hak kazandılar. Toplamda 7 galibiyet 2 mağlubiyet 1 beraberlik aldılar. 24 gol atıp 9 gol yediler.
Elemelerdeki 24 golün 9’u T.Müller’den geldi ve takımın en golcü ismi oldu. Tabii Almanya’nın bu performansında Mesut Özil’in katkısı yadsınamaz.

gomez 2

Detaylar

Almanya Avrupa Şampiyonası finallerine en fazla katılan takım durumunda. Toplam 12. kez bu turnuvada boy gösterecekler.

Diğer bir husus ise İspanya ile içinde bulundukları yarış. İspanya 1964,2008 ve 2012 de olmak üzere toplamda 3 kez şampiyon oldu. Almanya ise 1972, 1980 ve 1996 yıllarında bu kupayı kazanarak 3 kez şampiyon oldu. Turnuvanın en başarılı iki takımı Almanya ve İspanya.

Almanya’nın Avrupa Şampiyonası turnuvasında gruplardan çıkamadığı tek turnuva 1984 yılındaydı. Bu şampiyonanın ev sahibi yine Fransa’ydı. Fransa laneti bakalım bu sefer tekerrür edecek mi ?

Bir diğer önemli detaysa teknik direktör Löw tarafında. Löw Almanya’nın başında 5. Turnuvasına katılacak. Daha önce dört turnuvada da en kötü yarı final oynattı takımına;

-Euro 2008 Final
-2010 Dünya Kupası 3.lük
-Euro 2012 Yarı Final
-2014 Dünya Kupası Şampiyonluğu

Önemli Oyuncuları

Şüphesiz ki Almanya kadrosunda kariyeri düşük ve önemsiz olarak nitelendirilebilecek bir oyuncu yok. Ama turnuvaya damga vuracak isimlerden olması beklenen isimler öncelikle Mesut Özil, Müller ve Neur. Parlama yapması ve bu turnuvadan sonra transfer listelerinin göz bebeği olması beklenen isim ise Leroy Sane. Marco Reus gibi bir ismin kadro dışında kaldığı Almanya’da Löw’ünde en güvendiği isimlerin başında geliyor Sane. Ayrıca bu sezon Beşiktaş ile birlikte büyük çıkış yakalayan Gomez de Panzerler için önemli bir gol silahı olabilir.

gomez

Kadrosu

Almanya 2

Turnuvada Ne Yaparlar?

Son dünya kupası sahibi ve son 4 turnuvada en az yarı final oynamış takımın yine finallere kalacağına şüphe yok. Nispeten daha kolay ve rahatlıkla lider çıkabilecekleri bir grupta mücadele edecekler. Fakat fikstür gereği çeyrek finalde İspanya veya yarı finalde ev sahibi Fransa ile karşılaşma ihtimalleri var. Bu akıllara erken final ihtimalini getiriyor. Eğer Fransa veya İspanya maçlarından sağ çıkabilirse finalde zorlanmadan kupaya uzanacaktır Almanya.

adet yorum. Siz de yorumunuzu aşağı yazabilirsiniz.

Yazar: Futbol Akademi

info@futbolakademi.net

Paylaş