Maç Analizi | Ekvador – Honduras

Gurubun ve turnuvanın en zayıf maçlarından biriydi aslında Ekvador-Honduras. Turnuvalarda sürekli yer alan ancak vasatı aşamayan ekipler ilk maçlarını kaybetmişlerdi ve 2. tur “ümidi” yaratmak için karşı karşıya geldiler.
 
Bu maç için istatistik vs. aslında çok anlam ifade eden konular değil gibi. Maçın tek istatistiği Enner Valencia… İlk maçta İsviçre karşısında ki güzel futbolunu bu maça da taşıdı. Ekvador’un etkili ataklarında mutlaka ayağına top değiyor Enner Valencia’nın. Bunun etkisiyle olacak ki 2 maçı da boş geçmedi ki Honduras maçında fazlasını da bulabilirdi. 
 
Ekvador’un en büyük şanssızlığı ise ilk maçta İsviçre’den yedikleri son dakika golü bence. O golü yemeseler, sürekli geriye yaslanmayıp bir gol daha atmayı düşünmüş olasalar belki de Kosta Rika sürprizinin bir başka versiyonunu Ekvador bize yaşatacaktı. 
 
Honduras ise tatile gelmiş, Brezilya sahillerinin tadını çıkarıp ülkesine geri dönmeyi amaçlar kıvamda bir takım. Aslında eldeki bu malzeme ile Portekiz’in, İspanya’nın düştüğü durumlara bakacak olursak ilk iki maçta gayet mağrur bir şekilde ayakta kaldılar. İlk maçta Palacios atılmasa ki takımın en önemli oyuncusu olduğunu da hesaba katarsak Honduras daha ayakta durabilen, daha sert bir takım hüviyetinde olabilirdi.
 
Ekvador umutlarını son maça taşıdı belki ancak turnuvanın en formda ve yaratıcı futbolunu oynayan ekiplerden Fransa ile oynayacaklar son maçı. Fransızlar yedekler ile çıkacaktır maça ancak yedeklerin bile iştahı Deschamp sayesinde üst düzey olacaktır ve Ekvador’un zaten zor olan işi daha da zora girecektir.
Kosta Rika…
 
Bu maç dışında bir kaç kelime de Kosta Rika için yazmak istiyorum. Ben dahil herkesi ters köşe yapan ve gerçekten oyunu sıkmaktan uzak, ayağa toplarla, ileride Joel Campell’ı aralara kaçırarak ve iyi toplarla çıkarak gol arayan bu ekip beni mest etmiş durumda. Dikkat edin oyunu kesinlikle çirkinleştirmiyorlar. Ne geriye yaslanıp skora yatayım kaygısı var ne de verilmeyen faullere, yapılan haksızlıklara agresif bir tepkileri. Centilmenlik ödülü verilecek olsa turnuvada şu 2 maçta çoktan kazanmayı hakettiler. Ölüm grubunu rakiplere kanser eden Kosta Rika, hepimiz için 2. turda destekleyeceğimiz bir ekip haline geldi, böyle Devam….

adet yorum. Siz de yorumunuzu aşağı yazabilirsiniz.

Yazar: Futbol Akademi

info@futbolakademi.net

Paylaş