Brezilya – Almanya maçını kim kazanır?

Bugün oynanacak yarı final maçı şimdiden nefes kesiyor. Brezilya – Almanya eşleşmesi ile ilgili maç önü istatistiklerini sizlerle paylaşmak istedik;

Öncelikle turnuva süresince toplam istatistiklere bakalım;

Almanya 3012 toplam pas ile Brezilya’ya çok göre çok daha fazla pas yapan ekip. Pas isabet oranları %86. Brezilya’nın ise %80. Fazla pas yapmak illa da efektiflik anlamına gelmiyor. Üretkenlik, sonuca gitmek çok önemli. Kilit paslarda ve yaratılan şans sayılarında az da olsa bir üstünlüğü bulunuyor. Aynı şekilde toplam şut sayılarında da 83 şut ile Almanya’dan üstün durumdalar. Bu şutların neredeyse yarısının ceza sahası dışından gelmesi ise diğer bir ilginç istatistik.

Toplam istatistiklere baktıktan sonra maç başı ortalama istatistiklere de bir göz atalım;

Brezilya maç başına 300 pas yaparken, Almanya’nın 523 pas yaptığını görüyoruz. Kilit paslar birbirine oldukça yakın, maç başına; 10.60 Brezilya’nın, 10.20 Almanya’nın. Kilit paslar hemen hemen aynı iken, yaratılan gol şansına sayılarında  Brezilya’nın her maç neredeyse bir gol şansı daha fazla yarattığını görüyoruz.

Heyecanla bu akşam oynanacak bu maçı bekleyeceğiz. Ev sahibi olma avantajı Brezilya’da olsa da akşam daha akılcı oynayan, daha sakin oynayan taraf maçı kazanacak.
Veriler: Squawka

adet yorum. Siz de yorumunuzu aşağı yazabilirsiniz.

Yazar: İvan Kile

Kurucu, Yazar | ivankile@futbolakademi.net

Paylaş