ÇEVİRİ | Sterling Röportajı

photo

Bugüne kadar İngiltere Milli Takım formasıyla 20 maça çıkan ve kendisinden çok şey beklenen Manchester City’li Raheem Sterling, yeni formaların lansmanında Bleacher Report’a bir röportaj verdi. Biz de bu röportajı sizler için Türkçeleştirdik.

Brezilya’dan dönerken uçakta neler hissetmiştin?

Hislerimin tamamen kişisel tecrübeden ibaret olduğunu söyleyebilirim. Tabii ki turnuva bizim için hayal kırıklığı oldu ama o yaşta orada bulunmak beni için önemliydi. Önümüzdeki turnuvalarda bana çok faydası olacak.

Kampta çok iyi bir hava var gibi görünüyor. Böyle büyük bir turnuva sırasında özellikle boş zamanlarınızda bunu nasıl sağlıyorsunuz?

Evet kampta gerçekten güzel bir hava yakaladık ve bunu devam ettirmemiz gerekiyor. Oyuncular boş zamanlarını değerlendirmek için evlerindeki gibi bir şeyler yapmalı. Yani bu yaz en büyük faktör bu diyebilirim. İngiltere bize sağladığı oyun odalarıyla bunu iyi yapıyor. Odalarımızda kendi evimizi düşünerek sıkılmayalım diye sürekli bize yapacak bir şeyler buluyorlar.

Brezilya’da iklim ve seyahat gibi şeylerle başa çıkmak zorunda kaldınız. Fransa’da neler değişecek?

Aslında hala kendi ülkenizden uzak bir yerdesiniz o yüzden onların günlük yaşantısına ayak uydurmak zorundasınız. Hava da muhtemelen sıcak olacak.

sterling

Sence ülke olarak beklentilerimizi biraz sınırlandırmalı mıyız yoksa hedefi yüksek mi tutmalıyız?

Bence beklenti olarak en iyiyi düşünmeliyiz ancak baskıdan uzak ve birkaç bireysel oyuncuyu hedeflemeden. Takımın çok iyi işler yapmasını istersiniz tabii ki ama bunda çok agresif olmayın. Bu bize çok yardımcı olur.

İspanya ve Almanya’nın herkesin konuştuğu bir oyun felsefesi var. Sence İngiltere’nin en önemli özelliği ne?

Bence kesinlikle tutkumuz. Biz Brezilya ile de oynasak San Marino ile de oynasak her maça aynı şekilde çıkıyoruz. Taraftarlarımız için her zaman yüzde yüzümüzü vereceğiz. Bu ülke olarak vazgeçilmemesi gereken bir şey çünkü taraftarlar işler sahada planlandığı gibi gitmese de sahada yüzde yüzünüzü görmeyi hak ediyor. Sahada her şeyinizi vermelisiniz.

Bireysel olarak düşünürsek kendi açından nasıl hissediyorsun? Geçtiğimiz bir sene içinde nasıl geliştin sence?

Gerçekten iyi hissediyorum. Bu benim ikinci turnuvam ve şimdi odaklanıp iyi şeyler yapma zamanı. Geçen yıl benim için daha çok büyük maçlarda oynamaktan ibaretti. Bu bana çok katkı sağladı ve hem kulüp seviyesinde hem de uluslararası seviyede daha da katkısı olacaktır. Turnuvalar ve futbol standardı yüksek, bu şekilde devam etmek istiyorum.

Kulüpler bazında mı kendini ifade etmek daha kolay yoksa uluslararası seviyede mi?

Aslında çok fark yok ama sanırım uluslararası seviyede biraz daha özgür oluyorsunuz. Ama tabii takım halinde çalışmanız gerekiyor, burada kimseye özel muamele yapılmıyor.

Sence en çok hangi bölgede etkilisin?

Sol kanatta veya forvet arkasında diyebilirim. Her zaman bana verilen görev için elimden geleni yaparım ve bir fark yaratmak için de hep bunu yapacağım.

Senin için İngiltere Milli Takım kariyerinde en önemli olay hangisi?

Kesinlikle ilk kez milli formayı giydiğim İsveç maçı. Kazanarak başlayamadım belki ama ilk maçıma çıkıyor olmak kesinlikle Litvanya’ya karşı oynadığımız ve benim de ilk golümü kaydetmem gibi çok önemli bir şeydi benim için. Bunun gibi daha niceleri olmasını umuyorum.

Kaynak: Bleacher report

adet yorum. Siz de yorumunuzu aşağı yazabilirsiniz.

Yazar: Futbol Akademi

info@futbolakademi.net

Paylaş