Copa America’da dev final: Arjantin – Şili

279133

Copa America’da beklenen final geldi çattı: Arjantin – Şili. Copa America’nın 100. yılını kutlaması sebebiyle düzenlenen turnuvada; yine geçen sene Şili’nin ev sahipliğini yaptığı organizasyonda ev sahibi ekip Şili, Arjantin’i final aşamasında penaltı atışlarıyla mağlup ederek kupanın sahibi olmuştu. Final maçı New Jersey’de bulunan MetLife Stadyumu’nda oynanacak. Bu gece sabaha karşı 03.00’da oynanacak karşılaşma, A Spor’dan canlı olarak yayınlanacak.

kapak_foto

İntikam?

Arjantin, geçtiğimiz senenin intikamını almak istiyor. Antrenmanlarda son derece konsantre olan, basın toplantısında dahi buz gibi konuşan Arjantin cephesi, 2014 Dünya Kupası’nda final oynamış ancak Almanya’ya mağlup olmuşlardı. Messi’nin, Di Maria’nın ve nice yetenekli ayaklara sahip olan Arjantin’den beklentiler çok yüksek. Arjantin bu karşılaşmayı kaybederse, onlar için büyük bir kaos yaşanacak. Son şansları var: Copa America Centenario ve 2018 Dünya Kupası.

Copa America Centenario Soccer Argentina Chile

Şili şen şakrak!

Şili cephesi ise adeta şen şakrak! Üst üste 2. kez finale kalmayı başaran ekipte, hem antrenmanlar hem de yapılan basın toplantıları oldukça rahat ve neşeli geçiyor. Şilili taraftarlar oldukça mutlu ve başkent Santiago’da elde ettiğimiz izlenimlere göre, Şili bu finali kaybetse bile taraftarlar takımı bağrına basacaklar. Geçtiğimiz sene kupayı kazandıktan sonra hükümetin, ”Kupayı kazandınız, ne istiyorsunuz?” sorusuna cevap veren Medel şöyle demişti, ”Tek bir isteğimiz var, yarın resmi tatil ilan edilsin ve insanlar bunun tadını çıkarsın.” Şili’de muhteşem bir takım arkadaşlığı var, ego yok denecek kadar az ve futbolcular halk ile iç içe olmayı seviyor.

Şili’de Vidal, Arjantin’de Di Maria oynayacak mı?

Büyük bir değişiklik olmaz ise, Di Maria ve Vidal takımlarının formalarını giyecekler.

Muhtemel kadrolar şöyle:

muhtemel_11_görseli

Copa America ve Euro 2016 galipleri final oynasın!

Copa America’nın organizatörü CONMEBOL (Güney Amerika Futbol Konfederasyonu) UEFA’ya çağrıda bulundu. CONMEBOL Başkanı Alejandro Dominguez, turnuvaların şampiyonlarını karşı karşıya getirmek istediklerini belirtti. Başkan Dominguez, yapılması istenen bu karşılaşma için UEFA’ya bir davet yolladıklarını ve cevap beklediklerini açıkladı.

adet yorum. Siz de yorumunuzu aşağı yazabilirsiniz.

Yazar: Futbol Akademi

info@futbolakademi.net

Paylaş