Diego Costa Liverpool’un Kapısından Dönmüş

İngiltere’de pazar günleri yayınlanan haftalık gazete Sunday People’dan Steve Goodman’ın haberine göre Brezilya asıllı İspanyol golcü Diego Costa, 2013-2014 sezonu başında neredeyse Liverpool’a transfer olacaktı.

Brendan Rodgers önderliğindeki Liverpool, 2013 yazında Diego Costa için £21 milyonluk serbest kalma ücretini ödemeyi kabul etsede, İspanyol yıldız takımda kalmayı tercih etmiş. Bu tercihin ardından Costa, 2018’e kadar kontratını uzattı ve yeni kontratıyla beraber aldığı ücreti de iki katına çıktı.

Costa ise konuyla ilgili 2013 yazında Atletico Madrid’den ayrılmaya çok yaklaştığını söyledi.

O sezon kulüpte kalmasını ise: ‘’ Liverpool çok büyük bir takım ancak zorluklarla savaştıktan ve bunların üstesinden gelerek kulüpte kendime bir yer bulduktan sonra nasıl ayrılabilirdim? Atletico’yla beraber büyümeye devam etmenin ve orada senelerce oynamanın çok önemli olduğunu düşündüm ’’ şeklinde açıkladı.

Bu sebeplerle kulüpten ayrılmayan birinin yalnızca bir sene sonra Chelsea’nin yolunu tutması da oldukça manidar.
Hatırlayacağınız gibi sezon başında £32 milyona Batı Londra ekibi Chelsea’ye transfer olan Costa, bu sezon ligde oynadığı 21 maçta 17 gol kaydetti ve gol kralığı yarışında zirveyi bir diğer eski Atletico’lu Agüero’yla paylaşıyor.

Kaynak: www.mirror.co.uk

adet yorum. Siz de yorumunuzu aşağı yazabilirsiniz.

Yazar: Hasan Kürşat Taşkıran

Yazar | hasantaskiran@futbolakademi.net

Paylaş