Euro 2016’da çıkış arayan Avusturya Milli Takımı

Avusturya Milli Takimi

Avusturya, geçmişinde 7 kere Dünya Kupası’na katılmış olsa da Avrupa maceraları çok da parlak değil. 2016 şampiyonası ülkenin katıldığı ikinci Avrupa Şampiyonası olacak. İlk katıldıkları Avrupa Şampiyonası 2008 yılında oldu. Zaten ev sahibi olarak direkt katıldıkları turnuvadan grupta galibiyet göremeden elenmişlerdi. 2016’da ise belki de bir sürpriz yapıp gruptan çıkmak isteyecekler. Gruptaki rakiplerine bakacak olursak -Portekiz, İzlanda, Macaristan- bu sürpriz belki de gerçekleşebilir.

Kilit Oyuncu

david alaba

Avusturya Milli Takımı’nda bireysel olarak önemli sayılabilecek oyuncular mevcut. Bayern Münih’ten tanıdığımız David Alaba, Stoke City’nin golcüsü Marko Arnautovic ve Trabzonspor’da da bir dönem forma giymiş olan tecrübeli golcü Marc janko Avusturya’nın çok şeyler beklediği isimlerden bazıları.

Teknik Direktör

Koller

Tüm futbolculuk kariyerini Grasshoppers’ta forma giyerek geçiren Marcel Koller, 24 yıllık futbolculuk kariyerinde 7 İsviçre şampiyonluğu gördü.  Teknik Direktör’lük kariyerinde Bochum, FC Köln gibi takımlarını çalıştırdıktan sonra 2011 yılında Avusturya Milli Takımı’nın başına geldi.  2011’den günümüze Avusturya Milli Takımı ile çıkmış olduğu toplam 39 maçta 21 galibiyet,  7 beraberlik ve 11 mağlubiyet aldı. Galibiyet oranı ise %54.


İLGİL HABER | F Grubun Haberleri

F grubu


Fikstür 

EURO_2016_TAKVIM

Kadro

Avusturya Milli Takımı’nın önemli bir kısmı Almanya’da oynayan oyunculardan kurulu. Kadronun en pahalı oyuncusu ise Bayern Münih’te forma giyen David Alaba (43 milyon Euro).

avusturya

 Görseli büyütmek için üzerine tıklayın

Nasıl Geldiler?

Avrupa Şampiyonası ön elemelerinde AvusturyaMilli Takımı, Rusya, İsveç, Karadağ, Liechtenstein ve Moldova ile aynı grupta yer aldı. Oynadığı 10 maçta aldığı 9 galibiyet ve 1 beraberlik ile grubu yenilgisiz lider olarak tamamladı.

Avusturya 3-0 Liechtenstein

Karadağ 2-3 Avusturya

İsveç 1 -4 Avusturya

Avusturya 1-0 Moldova

Rusya 0-1 Avusturya

Liechtenstein 0-5 Avusturya

Avusturya 1-0 Rusya

Avusturya 1-0 Karadağ

Moldova 1-2 Avusturya

Avusturya 1-1 İsveç

adet yorum. Siz de yorumunuzu aşağı yazabilirsiniz.

Yazar: İvan Kile

Kurucu, Yazar | ivankile@futbolakademi.net

Paylaş