Hoffenheim’da Nagelsmann etkisi

sule

Bundesliga’nın 9.haftasında Hoffenheim evinde Hertha Berlin’i ağırlardı. Maçın büyük çoğunluğunda kontrolü elinde tutan ev sahibi maçı Süle’nin golüyle 1-0 kazandı.

Hoffenheim bu galibiyetle yenilmezlik serisini sürdürdü ve bu sezon 5.galibiyetini almış oldu. Bende sizler için takıma geldiğinden beri harikalar yaratan Julian Nagelsmann’ın takımını ve taktik anlayışını analiz ettim.

SAVUNMA

A-) Merkezi Kapatmak

Hoffenheim’ın savunma planı çoğunlukla takım boyunu kısalttıktan sonra rakibi 2.bölgede karşılamak üzerine kurulu. 2.bölgede oyun alanını sıkıştırıp rakibin merkezi kullanmasını engellemeye çalışıyorlar.

1-jpg

2

B-) Yüksek Baskı

Hoffenheim merkezi kapattıktan sonra, rakip orta saha oyuncuları topu oyuna sokarken gecikirse yüksek baskıya geçiyorlar.

3

HÜCUM

Hoffenheim hücumda rakip alana yerleşerek oynamayı seven bir takım görüntüsünde. Hızlı hücumlara bel bağlayan bir takım değil. Üretkenliği yüksek bir takım. Ayrıca duran toplarda da çok etkili bir takım. Kerem, Rupp ve Rudy gibi duran topları etkili kullanan isimlerin yanında Vogt, Süle,Hübner ve Sandro gibi uzun oyuncularıyla etkili oluyorlar.

A-) Hatlar Arası Oyun

Hoffenheim rakip alana yerleştiğinde rakibin savunma ile orta saha hatları arasında çok adamla pozisyon alıyor. Böylece rakibin en kırılgan bölgelerinde etkili olabiliyorlar.

4

5

B-) Kanat Kullanımı

Hoffenheim topa sahipken stoperler topla çıkarak rakibin dengesi bozuyorlar. Genellikle kanat oyuncuları stoperlere baskıya çıkarken ,bek yada iç oyuncusu için boş alanlar yaratılıyor.

6

SONUÇ

Nagelsmann önderliğinde Hoffenheim bu sezonun en dikkat çekici takımı oldular ve olmaya devam edecekler. Bayern Münih ve Leipzig ile birlikte ligin yenilmezlerinden olmaya devam ediyorlar. 29 yaşındaki Nagelsmann yaptıklarıyla bilginin tecrübeden üstün olduğunu kanıtlıyor.

adet yorum. Siz de yorumunuzu aşağı yazabilirsiniz.

Yazar: Futbol Akademi

info@futbolakademi.net

Paylaş