İşte karşınızda Yeni White Hart Lane!

Kuzey Londra’da Tottenham’ın Yeni White Hart Lane stadyumu 2018’de açılmak üzere tüm hızıyla inşa edilmeye devam ediyor. İşte stadyumun dikkat çeken özellikleri:

white-hart-lane2

Schalke 04’ün ev sahipliğini yapan Veltins – Arena ‘da olduğu gibi zemin gerekli bakımlar ve güneş ışığı için taşıma sistemiyle stadyum dışına çıkarılabilecek.

white-hart-lane3

Borussia Dortmund’un Sarı Duvar’ı gibi tek parça 17.000 kişilik bir kale arkası tribünü olacak. Bu Birleşik Krallık için bir rekor. Stadyum 61 bin kişilik kapasitesiyle de başkent Londra’nın en büyük stadyumu olacak.

white-hart-lane4

“The Tunnel Club” adı altında yepyeni bir konsept geliyor. Oyuncuların sahaya çıkacağı tünelin hemen yanına inşa edilen cam duvarlı bölüm sayesinde çıkış tüneli bambaşka bir kimlik kazanıyor. Bu bölge için biletler çift olarak satılıyor ve sezonluk ücret 19 bin Pound. Bir kereye mahsus ödenecek üyelik ücreti ise 30 bin Pound olarak belirlenmiş.

white-hart-lane5

Cam kaplamalı başka bir lüks bardan sahanın görünümü ise gerçekten muhteşem.

white-hart-lane6

1621 kapı ve 729 merdivene sahip olan ve toplamda 750 Milyon Pound gibi bir rakama mal olan stadyumda lüks restoranlar, şarap ve peynir barlarının yanı sıra çeşitli hamur işi ve ekmeklerin üretimi için özel bir fırın bile var.

white-hart-lane7

Stadyumda ayrıca yılda 1 milyon bardaklık bira üretimi yapacak bir bira fabrikası bulunacak. Dakikada 10 bin bardak bira servisi yapılması öngörülüyor.

white-hart-lane8

Stadyumun tamamlanmasıyla birlikte bölgede 3.500 yeni iş imkanı doğacak.

white-hart-lane9

Stadyum her sene NFL maçları, konserler gibi futbol dışı 16 organizasyona ev sahipliği yapabilecek.

white-hart-lane10

İnşaat için toplam 72 bin metre kare beton ve 12 bin kova boya kullanılacak.

Kaynak: Daily Mail, BBC

adet yorum. Siz de yorumunuzu aşağı yazabilirsiniz.

Yazar: Futbol Akademi

info@futbolakademi.net

Paylaş