Mario Gomez kararını açıkladı

mario gomez

Geçen sezon Beşiktaş’ta şampiyonluk ve gol krallığı sevinci yaşayan Mario Gomez, İstanbul’a geri dönmeyeceğini açıkladı.

Fiorentina’dan kiralık olarak transfer edilen, oynadığı futbol ve attığı gollerle Beşiktaş’ı şampiyonluğa taşıyan Mario Gomez, gelecek sezon Siyah-beyazlı formayı giymeyeceğini açıkladı.

Kendi Facebook hesabı üzerinden bir paylaşımda bulunan Alman yıldız ayrılık sebebini Türkiye’de yaşanan olayları gösterdi. İşte Mario Gomez’in ayrılık mesajı;

“Benim için bu kararı vermek oldukça zor oldu ancak gelecek sezon o mükemmel statta, müthiş Beşiktaş taraftarının önünde oynayamayacağımı üzülerek bildiriyorum. Bu kararı almamdaki tek etken, Türkiye’nin son zamanlardaki politik durumu. Kesinlikle başka hiçbir sebebi yok. Son birkaç günde gerçekten korkunç olaylar gerçekleşti. Umarım beni anlarsınız. Burada ailemle birlikte geçirdiğim mükemmel zamanlar için kulübe ve taraftarlara çok teşekkür ediyorum. Şampiyonluk yaşadığımız mükemmel bir sene oldu. Umarım bütün bu politik sorunlar, kısa bir süre içerinde barışçıl bir şekilde çözülür. Yeniden Beşiktaş’ta oynayabileceğim bir ortamın oluşması benim en büyük dileğim. Geçen bir yılın ardından bu ülke ve Beşiktaş, benim kalbimde oldukça önemli bir yer edindi. Yeniden görüşmek dileğiyle.”

adet yorum. Siz de yorumunuzu aşağı yazabilirsiniz.

Yazar: Futbol Akademi

info@futbolakademi.net

Paylaş