Mesut Özil röportajı

FBL-ENG-PR-ARSENAL-WATFORD

Mesut Özil, Welt am Sonntag’a verdiği röportajda Türkiye-Almanya ilişkileri için “Politika konuşmam. Ne söylesem farklı noktalara çekilebilir. Almanya Milli Takımı’nda Polonya, Türkiye, Tunus, Gana ve Almanya kökenlilerin birbirlerine saygı duyarak futbol oynuyorlar. Günlük hayatta da böyle olmalı” diye konuştu.

ozil3

Almanya’nın Azerbaycan ile oynadığı FIFA 2018 Dünya Kupası eleme grubu maçında 10 numaralı formayı giyen Mesut Özil, Welt am Sonntag’a verdiği röportajda ilginç açıklamalar yaptı.

4 yaşına kadar sadece Türkçe konuştuğunu belirten Mesut Özil, “Hiç çocuk parkına gitmedim. Sadece anaokuluna gittim. Orada da yüzde 99 yabancı vardı. Aramızda Türkçe konuşurduk. Almanca sadece öğretmenle konuşulurdu. Sonraki yıllarda da okulda çok sayıda Türk vardı. Almanca öğrenmem hiç kolay olmadı. Bugün bile Almanca konuşurken çok iyi konsantre olmam gerekiyor” ifadelerini kullandı.

APTOPIX Soccer Euro 2016 Germany Italy

“Almanya benim için başlangıçtan itibaren memleketti.” diyen yıldız futbolcu, tatildeyken kısa sürede Almanya’yı, Gelsenkirchen’i özlemeye başladığını anlattı. Politika ve Almanya-Türkiye ilişkileri hakkındaki soruya “Politika konuşmam. Ne söylesem farklı noktalara çekilebilir. Sadece şunu söyleyeyim: Almanya Milli Takımı’nda Polonya, Gana, Tunus, Türkiye ve Almanya kökenliler birlikte oynuyor. Birbirimize saygı duyarak işimizi ortaklaşa en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Günlük hayatta da böyle olmasını diliyorum” yanıtını veren Mesut, rüyasının Şampiyonlar Ligi Kupası’nı kazanmak olduğunu sözlerine ekledi.

Goal

adet yorum. Siz de yorumunuzu aşağı yazabilirsiniz.

Yazar: Futbol Akademi

info@futbolakademi.net

Paylaş