“Monaco da Enes’i istiyordu”

Türk futbolunun gözde forvet oyuncusu Enes Ünal’ı isteyen Avrupa devleri arasında Monaco’nun da yer aldığı ortaya çıktı.
kralspor6113

Villarreal’in yeni transferi Enes Ünal’ın menajerliğini yapan Batur Altıparmak, oyuncusunun neden İspanyol ekibine gittiğini açıkladı.

Kiralık olarak formasını giydiği Twente’de gösterdiği müthiş performansın ardından Avrupa’nın önemli kulüplerini peşine takan Enes, 14 milyon avro karşılığında Manchester City’den Villarreal’e transfer oldu.

Oyuncusunun transfer sürecini özetleyen Altıparmak, Almanya ile İspanya arasında kaldıktan sonra tercihlerini La Liga’dan yana kullandıklarını ifade ederken “Takım ismi verirsem haksızlık etmiş olurum. Ülke olarak söyleyebilirim. Seçenekler ikiye düşmüştü ve bir takım daha vardı. Enes’i çok istiyorlardı, alamadıkları için çok üzüldüler. Bu takım Almanya’dandı.” şeklinde konuştu.

villarreal-la-liga_1tukz3gtwkt1lzbk2oi7t7r7i

“Villarreal topa sahip oluyor”

Batur Altıparmak, Villarreal’in Enes için çok ideal bir takım olduğuna dikkat çekerken “Villarreal daha ağır bastı çünkü 2012-13’ten bu yana 4-4-2 oynuyorlar ve topa sahip olma oranları Real Madrid ve Barcelona maçları hariç yüzde 60’a ulaşıyor. Top hakimiyeti sürekli Villarreal’de. Enes de bir forvet oyuncusu olduğu için topa hakim bir takımda oynamasının onun için büyük bir avantaj olacağını düşünüyordum. Enes de Villarreal’i seçti.” dedi.

“Manchester City’nin geri alma opsiyonu var”

Manchester City’nin oyuncusunu geri alma opsiyonuna sahip olduğunu dile getiren Batur Altıparmak şunları söyledi: “Manchester City ile kafamızdaki takımları sürekli paylaştık. Bize dedikleri şey şu oldu: ‘Siz nereye gitmek istiyorsanız, oraya gideceksiniz. Bizimle paylaşarak elbette.’

pep-guardiola-manchester-city-premier-league_1qwiraqio23wf1b7bxe29abujo

“Manchester City aslında kiralık vermek istiyordu ama takımlar genelde kiralık oyuncuyu neden ister? İhtiyacı olur, maddi sıkıntısı vardır. Aynı bizim Türkiye’deki gibi. Bu takımlar da güçlü takımlar değiller. Biz de Manchester City’ye şunu söyledik: ‘Kiralık sıkıntı oluyor, acaba bu oyuncuyu satabilir miyiz?’ Onlar da mantıklı olduğunu söylediler ama ‘Geri alma opsiyonumuz olacak, biz büyük kulübüz 15’e satar 25’e geri alırız’ dediler.”

Monaco da istemiş

Batur Altıparmak, takım ismi vermek istemediğini belirtmekle birlikte Avrupa’nın bir devini de ağzından şu sözlerle kaçırdı:

“Villarreal oyuncuyu kiralık düşünmüyordu. Monaco da kiralık düşünmüyordu. Bir takımı ağzımdan kaçırmış olayım böylece. Fransa ligi sıkışık bir ligdir. Enes için bir risk vardı.”

Goal

adet yorum. Siz de yorumunuzu aşağı yazabilirsiniz.

Yazar: Futbol Akademi

info@futbolakademi.net

Paylaş