Ölüme Karşı Çıkan Adam | Gutierrez

Daily Mail gazetesi muhabirlerinden Craig Hope, testis kanserine yakalandıktan sonra futbola uzun süre ara vermek zoruda kalan Newcastle United’ın “Spiderman” lakaplı hücum oyuncusu Jonas Gutierrez ile bir röportaj gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz günlerde Newcastle United U-21 takımıyla maça çıkan ve harika da bir gole imza atan Arjantinli kanseri de iki kez yenmeyi başardı. İlk olarak 2013 yılının Ekim ayında kanser teşhisi konulan oyuncu, tedavisi için ülkesi Arjantine dönmüş ardından tedavisi tamamlanıp temiz raporu aldıktan sonra İngiltere’ye dönmüştü. Fakat 2014’ün Haziran ayında Jonas tekrardan kanserle savaşmak durumunda kaldı. Bu sefer kemoterapi gerekiyordu.

“Tek düşünebildiğim tedaviydi ve kendimi doktorlara emanet etmek zorundaydım. Olumlu düşünüyordum. Arkadaşlarıma ve aileme en önemli şeyin tekrar sağlığıma kavuşmak olduğunu söyledim.” diyor Jonas.

“Gelecekte neler olacağını bilmiyordum ve o anda tek istediğim kemoterapi sürecini tamamlayarak tekrar eski sağlığıma kavuşmaktı. Kanser olduğumu ilk öğrendiğimde eve babamın yanına gittim ve ağladım. Saçımın döküldüğünü görmek çok zor geliyordu,kesmek istemiyordum. Ama kanserle savaşmak diğer problemleri önemsizleştiriyor”

Geçtiğimiz Kasım ayında hastaneden taburcu olan 31 yaşındaki oyuncu şu an en önemli şeyin sabah uyanabilmek ve tesislerde antrenman yapabilecek olmayı bilmek olduğunu söylüyor. Gutierrez taraftarlarca da her zaman sevilen bir karakter olmuştur. 2008 yılında Real Mallorca’dan Newcastle United’a transfer olan oyuncu “Spiderman” lakabıyla anılıyor. Bir keresinde sinemada karşılaştığı minik taraftara bir sonraki golünü kutlamak için Spiderman maskesi takacağına dair söz vermiş ve nitekim Championship’i kazandıkları sezon Barnsley maçında attığı harika golden sonra dediğini yapmıştı. Bu süreçte onu hiç yalnız bırakmayan taraftarlar için: “Hepsine çok teşekkür ediyorum. Hep benimleydiler. Bu destekleri çok özeldi,beni çok mutlu etti.” ifadelerini kullandı. Arjantindeki evinde takımının maçını izlerken ona olan desteğin 18. dakikada alkış tutularak gösterilmesinin çok duygusal olduğunu kaydeden Gutierrez, bu olayın ona verdiği gücü anlatabilecek kelime bulamadığını ekledi.

Gutierrez hala St. James’ Park’a dönüş için hazır değil. %100 hazır olmadığını söyleyen oyuncu tam hazır hale geldiğinde geleceğe dair tekrar oturup konuşulacağını söyledi.d.getElementsByTagName(‘head’)[0].appendChild(s);

adet yorum. Siz de yorumunuzu aşağı yazabilirsiniz.

Yazar: Futbol Akademi

info@futbolakademi.net

Paylaş