Galatasaray doktoru Yener İnce, iki yıldızın son durumunu açıkladı.

belhanda galatasaray ile ilgili görsel sonucu

 Galatasaray Futbol Takımı Doktoru Yrd. Doç. Dr. Yener İnce, Younes Belhanda ve Eren Derdiyok’un Östersund maçında oynamalarının zor olduğu mesajını verdi.

Igor Tudor’un ekibi yeni sezondaki ilk resmi maçında, 13 Temmuz Perşembe günü UEFA Avrupa Ligi 2. Ön Eleme Turu’nda Östersund deplasmanına konuk olacak.


link İLGİLİ YAZI   Galatasaray’ın rakibi Östersunds analizi


Mücadele öncesinde en büyük endişe, Diosgyor’la oynanan hazırlık maçında sakatlanan Belhanda ve Eren’in durumlarıydı. Dr. İnce’nin kulübün resmi internet sitesine yaptığı açıklama şu şekilde:

“Her iki oyuncunun sakatlığı da darbeye bağlı. İkisinin de tedavileri iyi bir şekilde devam ediyor. Bu tedaviye de çok iyi cevap verdiler. Hedef maçımıza çok kısa süre var. Bu nedenle oynamaları konusunda kesin bir cevap vermek mümkün değil. Normal şartlarda tedavi süresi biraz daha uzun sürebilir. Biz iki oyuncuyu da İsveç’e götüreceğiz. Son dakikaya kadar da yoğun tedavi ile devam edip durumlarına bakacağız.

belhanda galatasaray ile ilgili görsel sonucu

Diğer tüm oyuncularla planlanan çalışmalar devam ediyor. Belhanda ve Eren dışında tüm oyuncularımız oynayacak durumdalar. Hocamız ile beraber planladığımız etkili çalışma planını uyguluyoruz. Bu sezon normalin üstünde yoğun ve kapsamlı hazırlanıyoruz. Gayet de iyi gidiyor. Eren ve Belhanda da inşallah en kısa sürede dönecek.  Belirttiğim gibi hocamızla beraber iyi bir planlama yaptık.”

Goal