Oyuncu inceleme | Gelabert Pina

Gelabert Pina

Belki de bu isim şuanda size bir anlam ifade etmiyor ama 3 sene sonra?

İşte İspanya’nın U-17 Dünya Kupası kadrosunda olan 4 Real Madrid’li futbolcudan en dikkat çekeni Pina’nın kısa bir incelemesi.

Geçmişi

Kısa bir geçmişe sahip 31 Ekim 2000 doğumlu oyuncu futbol topuyla ilk kez Hercules Youth Academy de tanışıyor, daha sonra 2015’de Real Madrid scoutları tarafından keşfedilen yetenek Real Madrid Youth takımına dahil olduktan sonra her sezon bir üst yaş kategorisine yükseliyor. Şuanda 17 yaşında olan oyuncu idmanlarını ise U-19 takımıyla sürdürüyor.

Nerede Oynar?

Gelabert Pina1

Genellikle ofansif orta saha bölgesinde kullanılan Pina, hızının ona kattığı avantaj ile tercihe göre sağ ve sol açığa da geçiyor.

Neleri İyi Yapar?

Bu sezonki U-17 turnuvasında göz hapsine aldığım Pina’nın en dikkat çeken özelliği, geniş alanda ileriye minimum top kaybı yaparak çıkması ve boş alanları tecrübeli bir ortasaha gibi değerlendirmesi. Oyuncunun diğer meziyetlerinden bahsetmek gerekirse de ayaklarına gayet hakim olan İspanyol 10 numara, bilek çabukluğu sayesinde etrafındaki oyuncuları da orta veya uzun mesafeli ara paslar ile gol pozisyonuna sokabiliyor. Oyun görüşünün ve oyunu okuma yetisinin bir hayli iyi olduğunu söyleyebileceğimiz Pina yine bilek çabukluğunun verdiği yetkiyle denediği çalımlarda da maksimum başarıyı genellikle yakalıyor.

Geliştirilebilir Yönleri

Adam veya alan savunmasında pek varlık gösteremeyen oyuncu, fizik olarak iyi bir size’a sahip olmasa da uzun boyunun yanında kaliteli bir kas kütlesi yüklemesi yaparsa Real Madrid’in önümüzdeki 3-4 sezonda en çok konuşulan ismi olabilir.

Fiyatı

para

Henüz yaşı nedeniyle fiyatı konusunda somut bir delile sahip olmadığımız oyuncunun şuanki bonservisi bilinmese de ileriye yankı uyandıracağı kesin.

Son Söz

Yaşına rağmen bir 10 numaranın sahip olması gereken meziyetlerin bir çoğunu kendinde barındıran ve turnuvanın dikkat çeken isimlerinden olan Pina’nın kariyeri belki de bu turnuvada sergilediği performansa göre bir ivme yakalayabilir. Daha sonra da Real Madrid altyapısının kendisine katacaklarından iyi bir verim alabilirse belki de önümüzdeki 2 sezonda önce A takım kulübesinde daha sonra da ilk 11’de kendine yer bulabilir.

adet yorum. Siz de yorumunuzu aşağı yazabilirsiniz.

Yazar: Futbol Akademi

info@futbolakademi.net

Paylaş