Şampiyona öncesi Portekiz Milli Takımı’na bakış

4784__portekiz

Portekiz Milli Takımı, her şampiyonada neler yapacağı merakla beklenilen, günümüz futbolunda Ronaldo gibi bir gerçeği içinde barındırmasıyla da ayrı bir ilgi odağı oluşturuyor.  Hemen belirtmekte fayda olabilir, bu şampiyona Portekizlilerin 7. Avrupa Şampiyonası olacak. Toplam 16 şampiyonada 7, %44’lük bir katılım oranı demek oluyor. Bu katılımlar içine 1 final, 3 yarı final, 2 de çeyrek final sıkıştırdıklarını ekleyeyim;

portekiz milli takımı 2

Şu anda FIFA Dünya sıralamasında 8. sırada bulunan Portekiz’in 2016 Şampiyonası için belirlediği kadro şu şekilde;

portekiz milli takımı 1

Kadroda ülkemizden tanıdık isimlerinde barındırması bizler için ayrı bir ilgi odağı oluşturuyor; Fenerbahçe’den Luis Nani ve yeni ayrılan Bruno Alves ile Beşiktaş’tan Ricardo Quaresma turnuvada ne yapacaklarını ayrıca merak ettiğimiz isimler olabilir.

portugal-640 2016 Şampiyonası’na nasıl geldiklerine bakacak olursak;

portekiz milli takımı 3

Elemelerden sadece Arnavutluğa yenilerek 7 galibiyet ile gruptan çıktılar. 8 maçta kalesinde 5 gol görürken rakip fileleri 11 kere havalandırdılar. Bu 11 golün 5’i, %45’i Ronaldo’ya ait. Şampiyona’da F grubunda bulunan Portekiz’in rakipleri Avusturya, Macaristan ve İzlanda. Her ne kadar dalgalı bir performans sergilese de Portekiz’in bu gruptan çıkacağını düşünmek abartı olmayacaktır.

Referans | Wikipedia, Maçkolik

adet yorum. Siz de yorumunuzu aşağı yazabilirsiniz.

Yazar: İvan Kile

Kurucu, Yazar | ivankile@futbolakademi.net

Paylaş