2016 spor takvimi dopdolu!

640-sayfalik-2016-spor-takvimi-ve-almanagi

Ali Osman Demirezen tarafından hazırlanıp Delta Kültür Yayınevi’nden çıkan 2016 Spor Takvimi, 7’den 70’e her türlü bilgiyi bulabileceğiniz dopdolu 640 sayfadan oluşmaktadır. Bilgi Kültür Takvimi’nin de yaratıcısı olan yazar temalı takvimler serisine Spor Takvimi’ni ekleyerek okuyuculara farklı ve oldukça bilgilendirici bir takvim sunmaktadır.

Yüksek çözünürlüklü görselleri ve içeriğinde tüm spor dallarına yer vermesi ile dikkat çeken takvimde spor tarihinden yüzlerce olay, sporcu ve bilgi yer almaktadır. Takvimin ön sayfasında spor tarihinde o gün yaşanan olaylar, kırılan rekorlar, doğan veya ölen sporcular ve çok az bilinen ilginç spor dalları gibi birçok farklı konuda görseller ve bilgiler bulunmaktadır. Örneğin Maradona’nın “Tanrı’nın Eli” golü, Michael Jordan’ın doğum günü, spor kulüplerinin kuruluş tarihleri, FIFA Dünya Kupası şampiyonlukları, olimpiyatlar, stadyumlar, Muhammed Ali ve Nadia Comăneci gibi efsane sporcular, Koraç ve UEFA Kupası gibi Türk spor tarihinin en önemli başarıları ve spor tarihinde yaşanmış ilginç olaylar yer almaktadır.
2016 Spor Takvimi’nin arka sayfası üç kategoriye ayrılmıştır. İlk kategoride okuyucuları tüm spor dallarından bilgilerini test edebilecekleri sorular yöneltilmektedir. Soruların cevapları bir sonraki gün yine aynı kategori içinde yer almaktadır. İkinci kategoride ise spor tarihinden ilginç bilgiler, rekorlar, spor dalları hakkında az bilinen kurallar, sakatlıklar, eğlenceli anlar ve olaylar bulunmaktadır. Üçüncü kategoride ise tarihte o gün yaşanmış spor olayları hakkında anekdotlar, sporcuların ilginç yorumları ve özlü sözleri, tahminen ilk kez duyacağınız ilginç sporlar dalları hakkında bilgiler yer almaktadır.
Futbolun yanı sıra basketbol, tenis, Formula 1, ekstrem sporlar, yüzme, atletizm, hentbol, boks, halter, güreş, artistik buz pateni, Amerikan futbolu, voleybol, masa tenisi, rafting, satranç, körling, bisiklet, beyzbol, at yarışı, karting, snowboard, sörf, dağcılık, kaykay, badminton, fitness, kayak, bilardo, paintball, zumba, bovling, oryantiring, bungee jumping, ragbi, kriket, pilates, buz hokeyi, yamaç paraşütü, uzak doğu sporları, çeşitli motor yarışları ve geleneksel yerel yarışmalara da yer veren takvimde özenle hazırlanmış hem bilgilendirici hem de eğlendirici 1200’den fazla özgün içerik sizleri beklemektedir.
2016 Spor Takvimi’ni tüm kitapçılarda ve birçok internet sitesinde bulabilirsiniz.

adet yorum. Siz de yorumunuzu aşağı yazabilirsiniz.

Yazar: Futbol Akademi

info@futbolakademi.net

Paylaş