Görüntülü Analiz | Akhisar BLD. – Fenerbahçe

Fenerbahçe, şampiyonluk kutlamaları ile geçirdiği bir hafta sonunda Akhisar’a 3-1 mağlup oldu. Aşağıda paylaşacağımız iki pozsiyonda da çoğunlukla konsantrasyondan kaynaklanan hatalara değineceğiz.

Fenerbahçe’nin sağ kanadından uzak direğe derin bir top atılıyor. Öncelikle ortanın etkili olduğunu söyleyelim. Ancak burada savunma hattının yaptığı önemli hatalara değinmek gerek. Oyuncular bugün genel olarak sahada değil gibiydi.

Savunma hattı dağınık, önünde karşılayacak hiçbir arkadaşı yok. Savunma hattında bulunan en öndeki oyuncunun orada ne yaptığını anlayamadık. Velev ki orada – sezgisine güveniyor diyebilir – o topa müdahale etmesi gerekir. Onunla beraber hücum oyuncusu ile takip yapan diğer iki Fenerbahçe’li oyuncu da topu ıskalıyorlar ve top fileler ile buluşuyor.

Bir başka pozisyonda da bizlere savunma diziliminin, alan paylaşımının ne kadar eksik olduğunu gösteriyor.
Topun oynandığı kanadın tersine atılan çok akıllı bir uzun top sonrası hücum oyuncusu kaleci ile karşı karşıya gol vuruşunu net bir şekilde yapıyor.
Dikkat edilmesi gereken noktalar ters kanatta hiçbir savunma önleminin alınmamış olması. Fenerbahçe kendi alanında bulunan 3 rakip oyncu ile gol yemiş oldu. 3 oyuncuda demarka durumda diyebiliriz.
Gol vuruşu anında bir diğer dikkat çekilecek konu kaleciden muhtemel dönecek bir topun tamamlanması durumunda diğer rakip oyuncunun da hazır bekliyor olması. Fenerbahçe’li savunma oyuncusu önünde başladığı koşuyu rakibinin gerisinde tamamlıyor.

adet yorum. Siz de yorumunuzu aşağı yazabilirsiniz.

Yazar: İvan Kile

Kurucu, Yazar | ivankile@futbolakademi.net

Paylaş