Barcelona’da Neler oluyor?

17. Hafta mücadelelerinin geçtiğimiz hafta sonu oynandığı La Liga’da, Barcelona, Real Sociedad yenilgisinin ardından yönetim kadrosunda önemli değişiklikler yaşıyor. Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada; kulüp başkanı Josep Maria Bartomeu’nun kararıyla futbol direktörlüğü pozisyonunda görev yapan Andoni Zubizaretta’nın görevine son verildi. Zubizaretta 2010 yılının temmuz ayından beri bu görevdeydi.

Zubizaretta’nın sözleşmesinin fesh edilmesinin ardından yardımcısı pozisyonunda görev yapan Carles Puyol da facebook hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile kulüpten ayrıldığını belirtti. Geçtiğimiz sene profesyonel futbol kariyerini tamamlayan ve yaklaşık 3,5 aydır futbol direktör yardımcısı olarak görev yapan Puyol; “ Bu kısa zamanda kulübün saha dışında farklı bir yönünü de görme fırsatım oldu ve pek çok şey öğrendim, çok minnettarım. Bir gün buraya geri dönmek isterim “ ifadelerini kullandı.

Boşalan pozisyonlara kimin geleceği şimdilik merak konusu. Ancak öne çıkan isimlerin başında Sevilla futbol direktörü Monchi geliyor. Monchi bugüne kadar yaptığı akıllı transferler ve sahalara kazandırdığı yıldızlar ile biliniyor. Bu isimlerden bazıları ise; Sergio Ramos, Baptista, Ivan Rakitic, Diego Lopez.

Bu ayrılıkların ardından çıkan bir diğer spekülasyon ise Luis Enrique’nin gönderileceği yönünde. İspanyol radyosu Cadena Ser’in iddiasına göre Barcelona teknik direktörü, önündeki 2 lig maçını da galibiyetle sonuçlandıramazsa görevine son verilecek. Messi ile aralarının bir türlü uyuşmadığı bilinen teknik adama sezon başında başkan Bartomeu tarafından yapılan ikazda, Messi ile aranı düzeltirsin veya gidersin dediği açıklandı.

Yaşanan son olayda ise Real Sociedad maçından önce, antrenmanda Messi ile tartışan teknik adam maç kadrosunda oyuncuyu ilk 11’e almadı. Messi’nin izin almadan, tatilden geç dönmesinin de bu olayda etkisi olduğu öne sürülüyor. Ortada dolaşan haberlere göre yönetim, Luis Enrique’yi göndereceğinin sözünü Messi’ye vermiş bile. Bakalım yönetim bu sözünde duracak mı.

Barcelona’nın bu tür problemlerin üstesinden gelmesi ve Dünya’nın en önemli kulüplerinden biri olarak oyuncuların veya kişilerin, kulübün önüne geçmesini engellemesi gerekiyor.

adet yorum. Siz de yorumunuzu aşağı yazabilirsiniz.

Yazar: Futbol Akademi

info@futbolakademi.net

Paylaş