Brezilya karşısında yeni Arjantin milli takım analizi

Sampaoli

Jorge Sampaoli yönetiminde ilk maçına Brezilya karşısında çıkan Arjantin maçı Mercado’nun attığı golle 1-0 kazanmayı başardı. Ne kadar büyük bir maç olsa da hazırlık maçı temposunu aşamadılar. Tempo düşüktü ve Brezilya daha net şanslar bulsa da genel olarak maç az pozisyonlu geçti. Bizde bu maçta Jorge Sampaoli’nin ilk maçında Arjantin’e neler getirdiğini inceleyeceğiz.

1. Bölge Oyunu

Sampaoli’nin oyun anlayışında topa sahip olmak ilk sırada geliyor. Brezilya karşısında da Arjantin topa daha çok sahip olan takımdı. Brezilya’nın baskısına rağmen savunmadan sürekli ayağa pas yaparak çıkmayı denediler.

Arjantin 1

Bu pas oyunuyla rakibin baskısını kırdıklarında hücumda boş alanlar yarattılar. Bu da onların daha rahat ve etkili hücum etmelerini sağladı.

Arjantin 2


İLGİLİ HABER | Arjantin’i ayağa kaldıracak adam; Jorge Sampaoli


Yüksek Baskı

Sampaoli’nin diğer çok önem verdiği konu ise rakibe yapılacak baskıdır. Bu maçta da Brezilya’nın geriden oyun kurmasını engellemek ve topu rakip kaleye en yakın yerde kazanmak için yoğun bir baskı uyguladılar.

Arjantin 4

Arjantin 5

Adam markajına odaklı bu yoğun baskıyla Brezilya’nın oyun kurmasını engellediler.

Sonuç

Takımın başına henüz geçen Sampaoli etkisini hızlı bir şekilde göstermeye başladı. Arjantin bütün bir yıl toplu ve topsuz oyunda çok sıkıntı çekiyordu.

Bu maçta özellikle topsuz oyundaki baskıları son derece iyiydi ve Brezilya’yı ilk devrenin çoğunda kilitlemeyi başardı. Maçın ikinci devresi ise eski Arjantin geri döndü diyebiliriz. Son derece isteksiz ve salaş bir oyun oynadılar. Takım boyu çok uzun kaldı. Baskıları organizasyondan çok uzaktı.

Brezilya bulduğu şansları değerlendiremeyince Arjantin maçı kazandı. İlk maçı olmasına rağmen ilk devre performansıyla Sampaoli ve Arjantin gelecek için umut verdi.

adet yorum. Siz de yorumunuzu aşağı yazabilirsiniz.

Yazar: Futbol Akademi

info@futbolakademi.net

Paylaş