EURO 2016 öncesi İspanya

Fransa’da düzenlenecek Euro 2016’nın kura çekimi belli olmuştu. Fransa’nın başkenti Paris’teki Paris Kongre Sarayı’nda gerçekleştirilen kura sonrası D Grubu’nda yer alan A Milli Futbol Takımımızın rakipleri İspanya, Çek Cumhuriyeti ve Hırvatistan’dı.

Millilerimiz gruptaki 2. maçında grup favorisi olarak gösterilen İspanya ile 17 Haziran’da  Nice’de karşılaşacak.

Maç raporu

İspanya son hazırlık müsabakasını Romanya Mili Takımı ile oynadı. Bu maça dair görüntülü analizlerle maç raporunu paylaşıyoruz;

İspanya

Takım şablonu

İspanya bir önceki İtalya müsabakasına 4-3-3 şablonunda, Romanya karşısına ise 4-2-3-1 şablonuyla çıkmıştı. Vicente Del Bosque zengin oyuncu kadrosuyla genellikle ofansif oyun anlayışını benimsediğini biliyoruz.

İspanya 2

Potansiyel ataklar

İspanya 3

Yüksek pas tekniğine sahip oyunculara sahip oldukları bir gerçek ve geriden kısa paslarla hızlı bir biçimde çıkıyorlar.

Hızlı hücum geçişleri

Kendi yarı alanlarında kaptıkları toplarla, hızlı oyuncuların katsıyla hücum geçişlerinde çok etkili olduklarını söyleyebiliriz.

4

Savunma anlayışları

Hücum pres’i çok benimsiyorlar. Ayrıca kaptırdıkları toplarda forechecking yaparak topa sahip olmayı hedefleyen yapıları var.

İspanya 5

 

İspanya 8

 

İspanya 9

Duran toplar  – Savunma

Korner atışlarında en önemli kriterlerden birisi dönen toplardır. İspanya milli takımı önlemini çok iyi almış durumda oluyor fakat bireysel hatalarla birlikte dönen toplarda sorun yaşayabiliyorlar.

İspanya 6

Duran Toplar – Hücum

Korner atışları hücumunda ise genel anlamda paslaşarak kullanıyorlar ve pasları alan isim ise David Silva oluyor.

İspanya 7

Öneriler

Türkiye Milli Takımı zorlu müsabakada savunma çizgisini aşırı derecede önde kuran İspanya karşısında savunma arkasına atılabilecek toplarla birlikte etkili olabilir. Kuşkusuz savunma arkası koşuları yapabilen en iyi isimlerin başında ise Burak Yılmaz geliyor. Ayrıca çok kalabalık hücuma çıkan İspanya, Romanya’ya karşı hazırlık müsabakasında aşırı ofansif oyunu benimsediği için orta alanda ve kenarlarda büyük boşluklar verdi. Türkiye’ye karşı kuşkusuz temkinli oynayacaklardır fakat Türkiye bu alanları olumlu bir biçimde kullanırsa sonuca ulaşmak imkansız olmayacaktır.

adet yorum. Siz de yorumunuzu aşağı yazabilirsiniz.

Yazar: Futbol Akademi

info@futbolakademi.net

Paylaş