Farklı Stilde Golcüler

Champions dergisi, son sayısında geçtiğimiz Şampiyonlar Liginde ki üç önemli golcüyü mercek altına aldı ve ne kadar farklı tipte golcüler olduklarını gözler önüne bir kere daha serdi;

Cristiano Ronaldo:

Cristiano Ronaldo turnuvada toplam 23 gol şansı yaratırken çoğunluğu sol ve orta alan ağırlıklı olmak üzere ortalama 60.8 kere top ile buluştu. Her iki ayağıyla ve kafa ile gol atma becerisine sahip olduğunu da görüyoruz. Toplamda 53 kere gol girişiminde bulundu, bu rakam neredeyse Messi’nin gol girişiminden iki kat fazla.
Robert Lewandovski:
 
Geçtiğimiz sezonun en fazla gol atan ikinci oyuncusu, attığı toplam 10 golü de ceza sahası içinden ve sağ ayağı ile attı.
Lionel Messi:
Yaşadığı sakatlığın da etkisi ile 8 gol kaydedebildi. Oyun içinde çok daha fazla gözüktüğünü, oyunun içinde olduğunu ortalama 76 kere topla buluşmasından anlayabiliyoruz. Tıpkı Ronaldo gibi  ceza sahası içinden, dışından her iki ayaklada, hatta kafa ile de gol atabildiğini görüyoruz. Oynadığı 11 maçta almış olduğu 724 pasın 656 sını olumlu kullandı, %90’lık bir olumlu pas yüzdesi demek oluyor ki oldukça yüksek. 4.73 maç/dribling ortalaması ile diğer iki golcüyü geride bırakıyor ( Ronaldo 4.17, Lewandowski 3.38)
KAYNAK: Champions Dergisi

adet yorum. Siz de yorumunuzu aşağı yazabilirsiniz.

Yazar: İvan Kile

Kurucu, Yazar | ivankile@futbolakademi.net

Paylaş