Gençlerbirliği’nden Manchester United’a

Lukaku bir zamanlar Gençlerbirliği’nde oynayan babası ile Ankara’da idmanlara çıkardı. O minik Lukaku bugün 80 milyon euro bedel ile Everton’dan Manchester United’a transfer oldu.

lukaku manchester united ile ilgili görsel sonucu

1996-97 sezonunda Gençlerbirliği’nin maskotu olan küçük Lukaku, bugün 24 yaşında ve dünyanın en pahalı altıncı futbolcusu olarak tarihe geçti.

Babası Roger Lukaku’nun kucağında Gençlerbiirliği tesislerinde koşturan minik Romelu, futbol tarihinin en pahalı transferlerinden birine imza attı. Romelu Lukaku için Manchester United ile Everton, 80 milyon Euro bonservis bedelinde anlaşmaya vardı. United’a imza atan 24 yaşındaki yıldız golcü, tarihin en pahalı isimlerinden biri olmadan önce yolu henüz çocukken Türkiye’den geçmiş biri.

LUKAKU BABASININ KUCAĞINDA

20 yıl önce babası Roger'ın kucağındaki o zaman 4 yaşında olan Romelu.

20 yıl önce babası Roger’ın kucağındaki o zaman 4 yaşında olan Romelu.

Bu ilginç hikayenin esas kahramanı ise Belçikalı yıldızın babası Roger Lukaku… 1996 yazında merhum Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav’ın Türkiye’ye getirdiği 3 Zaireliden biri olan Roger’in o dönem 4 yaşında olan oğlu Romelu, tesislerdeki çalışanların ve futbolcuların sevgilisi olmuştu. Sık sık babasıyla birlikte idmanlara gelen dönemin ufaklığı, şimdilerin yıldızı Romelu Lukaku’nun Türkiye sevgisi de o günlerden kalma.

TÜRKİYE’DE YAZLIK SATIN ALDI

Lukaku Belçika’da oynarken sık sık Türkiye’ye tatile gelen bir isimdi. Babasından ötürü Türkiye’de bir yazlık da satın alan Belçikalı, tarihin en pahalı santrforlarından birisi olarak artık M. United formasını terletecek. Lukaku’nun yolunun babası Roger gibi Türkiye’ye düşüp düşmeyeceği ise merak konusu.

O dönem Gençlerbirliği'ne transfer olan 3 Zaireli. Baba Lukaku ortadaki... O dönem Gençlerbirliği’ne transfer olan 3 Zaireli. Baba Lukaku ortadaki.

NTV

adet yorum. Siz de yorumunuzu aşağı yazabilirsiniz.

Yazar: Futbol Akademi

info@futbolakademi.net

Paylaş