Gerçekleşen çocukluk hayali | Locatelli

f90d06a7580f379671140a0a464ca1bb

Futbolu seven her çocuk için bazı özel oyuncular vardır. Sokakta, okul bahçesinde veya halı sahada gol atınca onların adını sayıklarlar. 90ların çocukları hatırlar: Aylık oynarken bile kimisi Zidane, kimisi Kluivert, kimisi Beckham olur ve bu liste uzar gider. Ancak çok az çocuk Hagi’nin golüne kale arkasında top toplayıcı olarak sevinen Arda Turan kadar şanslı olur ve hayalini kurduğu formada idolü olan oyuncunun forma numarasının halefi olur.

2000lerde ve 2010larda çocuk olanlar içinse durum biraz değişti. Her ne kadar futbol tutkusu nesilden nesile aynı kalsa da değişen çevre etmenleri de önemli bir husus. 90lar çocuklarının atarilerinde Goal 3’ü ve Tsubasa’sı ve bilgisayarlarında da cm 01/02leri ve olabildiğince eski FIFA oyunları vardı. 2000lerin sonu ve 2010larda çocuk olanların ise 3 boyutlu maç motorlarına sahip FM’leri, Ultimate Team’leri ve Alex Hunter’ları var. Bir de tabii ki sözün uçup yazının kaldığı sosyal medya mecraları.

Facebook’un çıkışı ergenlik dönemlerine denk gelen birçoğumuz belki de o gün paylaştıklarına bakınca utanç duyabiliyor. Ancak Milan’ın yükselen yıldızlarından Manuel Locatelli’nin 14 yaşındayken yazdığı bir şey var ki üzerine gidilse senaryo çıkartılır.

1

“Senin gibi olmak istiyorum” ve ardından gelen üç ünlem işareti. Locatelli bunları yazdığında henüz 14 yaşındaydı ve Milan’ın altyapısında oynuyordu. O, 2015/2016 sezonunda Milan’ın as kadrosuna yükseldi ve geçtiğimiz sezon Nisan ayında 87. Dakikada Poli’nin yerine oyuna girerek idolü ve aynı zamanda kaptanı Montolivo ile birkaç dakika yan yana oynama fırsatı buldu.

2

Bu sene ise işler biraz daha farklı bir şekle bürünmeye başladı. Milan’ın kaptanı Montolivo, Ekim ayında sakatlanınca, Locatelli ilk 11’de fırsat bulmaya başladı ve bu fırsatı, göz dolduran performansının yanında biri Juventus maçında maçı kazandıran golü olmak üzere, iki golüyle süsledi. Sonrasında da geçen sene ismini sıklıkla duymaya başladığımız Donnarumma ile birlikte Milan’ın geleceği hakkında umut saçan bir oyuncu haline dönüştü.

Locatelli çocukluğunda top oynarken gol attığında MONTOLIVO! diye bağırıyor muydu bilemeyiz. Ancak gerçek şu ki, 2012’de kurduğu hayali gerçekleştirmek için uygun adım ilerliyor. Ancak çıtayı daha da yükseltip, genç oyuncuların kendilerine karakter olarak seçtiği bir idole dönüşebilecek mi bunu zaman gösterecek.

adet yorum. Siz de yorumunuzu aşağı yazabilirsiniz.

Yazar: Futbol Akademi

info@futbolakademi.net

Paylaş