“İstanbul’daki maç seyircisiz oynanmalı”

Olympique Lyon Başkanı Jean-Michel Aulas, Beşiktaş maçının ardından “İstanbul’daki maç seyircisiz oynanmalı. Oyuncularım adına korkuyorum” şeklinde bir açıklama yaptı.

b2800f183dec7920c072418e645603d4_2jpg

Beşiktaş taraftarının ve futbol kamuoyunun kafasında Olympique Lyon eşleşmesinin ilk maçında yaşanan saha olaylarından sonra ikinci maçın durumuyla ilgili soru işaretleri oluştu.

Beşiktaşlı taraftarlarla Lyon taraftarları arasında yaşanan arbede sonrası Fransız seyirci sahaya girdi.

Seyircilerin maç başlamadan sahaya girmesi ve sonrasında yaşanan karmaşanın dağıtılması sebebiyle maç yaklaşık bir saat gecikmeyle başladı.

2048x1536-fit_jean-michel-aulas-durant-le-matche-entre-monaco-et-lyon-le-1er-fevrier-2015-credit-bebert-bruno-sipa

“İstanbul’daki maç seyircisiz oynanmalı”

İstanbul’daki maçın seyircisiz oynanması gereltiğini belirten Lyon başkanı Aulas, “Özellikle Avrupa’nın en güvenli stadında böyle şeyler yaşanması ilginç. Öyle anlaşılıyor ki Beşiktaş Kulübü biletleri stada girme hakkı olmayanlara satmış. Tribünde birçok taraftarımız yaralandı. 3. kısımdaki bazı Türk taraftarları girişte yaşanan kargaşa esnasında biletsiz olarak giriş yaptılar. Bu olaylar ile ilgili elimizde kanıtlar var. Biz elimizden geleni yaptık. Tribüne çıkmamdaki amaç taraftarları sakinleştirmekti. Umarım UEFA rövanş maçı gereken önlemleri alır. Bence adaletli olan rövanşın seyircisiz oynanması. Açıkçası rövanş için korkuyorum. Oyuncular için endişeliyiz” ifadelerini kullandı.

NTV Spor

adet yorum. Siz de yorumunuzu aşağı yazabilirsiniz.

Yazar: Futbol Akademi

info@futbolakademi.net

Paylaş