Materazzi’den Zidane itirafı

A photo taken 09 July 2006 shows French

Tam 10 yıl önce bugün Dünya Kupası’nın final maçına Zidane ve Materazzi arasında geçen kafa atma olayı damgasını vurmuştu.

Zidane ve Materazzi’nin karşılıklı golleriyle 1-1 sona eren İtalya – Fransa finali uzatmalara gitmiş ve yıllarca unutulmayacak olan “Zidane’ın kafası” tarihteki yerini almıştı. Futbol efsanesi Zidane’ın bir anda Materazzi’ye kafa atması herkesi şaşırtmış, konuyla ilgili birçok iddia ortaya atılmıştı.

İtalya’nın penaltı atışlarıyla aldığı kupa üzerinden tam 10 yıl geçerken, olayın kahramanlarından Materazzi, Zidane’a o an ne söylediğini açıkladı.

L’equipe’e konuşan Materazzi, “O günden beri dünyanın her yerinden gelen bütün röportaj tekliflerini reddettim. Bende bu konuyla ilgili bir kitap yazmaya karar verdim çünkü herkes bana Zidane’ın bu kadar aşırı tepki vermesine neden olacak sözlerimi merak ediyor.” dedi.

Söylediklerini “aptalca” diye yorumlayan Materazzi, “Evet söylediklerim çok aptalcaydı fakat bu tepkiyi haketmedim. Ben Roma, Napoli, Torino, Milan ve Paris’te bundan daha ağır sözler işittim. Ben Zidane’ın annesi hakkında değil kız kardeşi hakkında bir şeyler söyledim. Gazetelerde annesine hakaret ettiğim yönünde yalan haberler görüyorum fakat ben böyle bir şey yapmam çünkü annemi çok küçükken kaybettim. Ayrıca bu olayın neden bu kadar uzadığını anlamıyorum, benim finalle ilgili tek hatırladığım ikimizin o maçta attığı goller.” dedi.

adet yorum. Siz de yorumunuzu aşağı yazabilirsiniz.

Yazar: Futbol Akademi

info@futbolakademi.net

Paylaş