MLS ve Twitter Arasında İmzalanan 3 Yıllık Yayın Anlaşması Duyuruldu!

Amerikan Futbol Ligi MLS ile Twitter, haftalık maç yayını, gerçek zamanlıya yakın maç özetleri ve takımlar, oyuncular ve All-Star maçı gibi etkinliklere ilişkin programları içeren ek içerik üretimi için 3 yıllık anlaşmaya varıldığını duyurdu.

Anlaşma şartları Univision yayıncı kuruluşu tarafından İspanyolca televizyon izleyicileri için üretilen en az 25 maçın, Miami’deki bir stüdyodan İngilizce olarak eş zamanlı şekilde Twitter üzerinden yayınlanmasını kapsıyor. Karşılaşmalara @UnivisionSports ve @MLS Twitter hesapları üzerinden ulaşılabilir. Geçtiğimiz yıl bu paket kapsamındaki yayınlar Facebook platformu üzerinden gerçekleştirilmişti.

Twitter küresel içerik ortaklıklarından sorumlu başkan yardımcısı Kay Madati, anlaşmaya ilişkin yaptığı açıklamada, “Canlı maç yayınlarını ve video özetlerini Twitter platformuna taşımak üzere MLS ile giriştiğimiz bu işbirliği nedeniyle heyecanlıyız. Tutkulu MLS hayranları artık futbol yorumcularının ve diğer taraftarların gerçek zamanlı yorumlarının yanında canlı maç günü aksiyonlarına da tek bir platformda erişim sağlayabilecekler. ” ifadelerine yer verdi.

2 yıl önce NFL Perşembe Gecesi Yayın  Paketi için imzalanan anlaşmanın duyurulmasıyla spor yayıncılığına dair niyetlerine yönelik ilk adımı atan Twitter, o dönemden bu yana PGA Tour (golf), MLB (beyzbol), NHL (buz hokeyi), WNBA (kadın basketbolu), NASCAR (araba yarışı), Ulusal Lakros Ligi ve çok sayıda e-spor turnuvalarının canlı yayınlarını gerçekleştirdi.

mls soccer game ile ilgili görsel sonucu

MLS yayın programı, Cumartesi günü oynanacak Real Salt Lake ve Los Angeles takımları arasındaki karşılaşma ile başlayacak ve gelecek hafta aynı gün New York City ve Orlando arasındaki maç ile devam edecek. Yayın programı çoğunlukla cumartesi günü oynanan maçlardan oluşurken, Mayıs ayında bir Pazar günü maçı ve Ulusal Anma günü öncesinde iki Cuma gecesi maçı ile Ağustos ayında oynanacak bir Perşembe akşamı karşılaşmasını içeriyor.

MLS medya ilişkilerinden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Chris Schlosser, “MLS sürekli olarak taraftarlar ile ilişki kurmanın yeni ve inovatif yollarını arıyor. Taraftarlarımızın profesyonel sporlara ilgi gösteren en genç ve sosyal açıdan aktif grup olması itibariyle, Twitter ile bu platform üzerinden maç yayınları yapmak üzere anlaşmaya vardığımız için son derece heyecanlıyız.” şeklinde konuştu.

Maçların Twitter yayın programı için tıklayınız.

SportTechie‘den çevirisi yapılan metnin İngilizce versiyonu için tıklayınız.

adet yorum. Siz de yorumunuzu aşağı yazabilirsiniz.

Yazar: Futbol Akademi

info@futbolakademi.net

Paylaş