Neymar için €222 M’luk transfer planı

2016 yazında Neymar’ı kadrosuna katmaya çalışan fakat başarısız olan PSG vazgeçmiş değil.

FC Barcelona v Celtic - UEFA Champions League Group Stage - Group C

Paris Saint-Germain, Barcelona’nın Brezilyalı yıldızı Neymar’ın transferi için €222 m’yu gözden çıkarmış durumda.

Katarlı Nasser Al-Khelaifi’nin sahibi olduğu Ligue 1 ekibi, yaz döneminde Neymar’ın 190 milyon avroluk serbest kalma bedelini ödemiş ve oyuncuya yıllık 40 milyon avroluk sözleşme önermişti. Fakat Brezilyalı forvet oyuncusu, Barcelona’da mutlu olduğunu belirterek Katalan deviyle yıllık 25 milyon avrodan sözleşme yeniledi.

Neymar başlangıçta PSG’nin tekilfine sıcak bakıyordu ve Marquinhos, Lucas Moura ve Thiago Silva gibi Brezilyalı oyuncularla birlikte oynamayı istiyordu. Fakat 24 yaşındaki oyuncu, PSG ile yaptığı görüşmeleri uzun tutmadı ve Katalan devinde kalmaya karar verdi. Taraflar, 2021’e dek sürecek kontratı Temmuz ayında imzaladılar.

suarez-neymar-j-f-1475613928026

Neymar her ne kadar Barcelona’da kalmayı tercih etmiş olsa da PSG, inadından vazgeçmiş değil. Lionel Messi’nin yıllık 42 milyon avroyu bulan maaşını bir koz olarak kullanmak isteyen PSG, oyuncuya bu civarda bir ücret teklifinde bulunmayı sürdürecek. Barcelona’ya ise 200 milyon avro önerilecek.

Yeni sözleşmeyle birlikte Neymar’ın serbest kalma bedeli, bu sezon için 222 milyon avro oldu. Bu miktar, 2018 yılında 250 milyon avroya kadar çıkacak. Bu nedenle PSG, 2017 yaz transfer döneminde bu transferi gerçekleştirmeyi istiyor.

Goal