Oyuncu İnceleme | Allan Saint

allan saint ile ilgili görsel sonucu

“Trust the Process”

Aslında bu motto Philadelphia 76ers’ın eski sahibi Sam Hinkie ve takımın süperstarı Joel Embiid koalisyonundan doğmuş olsa da bu kalıbı Saint-Maximin’e yakıştırmak hiç de yanlış değil.

Peki daha 19 yaşında Bastia’da sırtına 10 numaralı formayı geçiren bu çocuk kim?

KÜNYE

Ülke: Fransa
Doğum Tarihi: 12 Mart 1997
Boy: 1.73
Kulübü: OGC Nice
Pozisyon: Kanat

KARİYERİ

2013/2014 St Etienne
2015/2016 Monaco (5M€ ücret karşılığı)
2015/2016 Hannover 96 (Kiralık)
2016/2017 SC Bastia (Kiralık)
2017/2018 OGC Nice (10M€ ücret karşılığı)

MİLLİ TAKIM

Allan Saint Maximin Fransa U16, U17, U20 formalarını terlettikten sonra şuanda Fransa’nın altın jenerasyonu olarak adlandırılabilicek U21 kadrosunda bulunuyor.

Maximin’in bu yaz oynanan U20 Dünya Kupasında Yeni Zellanda ağlarına bıraktığı 2 spektaküler gol.

NEREDE OYNAR?

1Pozisyonlar öncelik sıralarına göre numaralandırılmıştır.

SAHADA NELERİ İYİ YAPAR?

Öncelikle Maximin’i anlatmaya bir yerden başlamak gerekirse onu buralara getiren belki de saf atletizmi ve bileklerinin çabukluğu. Bunun yanında üstün dribbling yeteneği ve adam eksiltme kabiliyeti ile her zaman beğenileri üzerine toplayan; bu özelliği ile de bolca içeri kat etmeyi maç içinde kendine görev edinen Maximin, Bastia sezonunda %73’lük başarılı çalım ile kendi adına zirveyi görmüştü. Zaman zaman süpriz şutlar da çıkaran Maximin’in bu şutlardaki başarısı da azımsanmayacak derecede. Tabii bunları sayarken gençlerin en çok değer gördüğü Fransız ekolünü genlerinde bulundurması ve hücüm hattının bir çok bölumünde görev alabilmesi de onu farklı kılan bir etken.

EKSİLERİ

Zaman zaman topla oynamayı biraz abartan Maximin, başarısız denemeleri sonrasında kaybettiği topun kendi kalesine bir gol olarak dönebileceğinin pek farkında değil ki bu özelliğini değiştirmemekte ısrarcı. Maximan’de gözlenen diğer bir problemi ele alacak olursak da her ne kadar maç içinde ölümcül şutlar çıkarsa da kaleciyle birebir kaldığında aynı başarı yüzdesini tutturamayabiliyor.

allan saint ile ilgili görsel sonucu

VAAT ETTİKLERİ

Kısa bir geçmişe sahip olan kariyerinde 4 Fransız, 1 Alman takımı tecrübesi yaşayan Maximan Bastia’nın ardından bu sene de Ogc Nice’deki yerini garantilemeyi başarabilirse muhtemel bir sıçrama ile 3-4 sene içerisinde yetenek avcısı PSG’nin bir sonraki jenerasyonunu yakalayabilir diye düşünüyorum.

para

FİYAT

Son transferini 10M €’ya Nice’e yapan Fransız oyuncu beklenen ivmeyi yakalarsa 40-50M€ civarı bir ücret ile büyük bir takımın yolunu tutabilir. Güncel futbol piyasasında oyuncuların transfer bedeli göze alındığında kendisiyle aynı jenerasyonda bulunan Martial gibi bir isim 36M£ ediyorken bahsettiğim rakamlar Maximin için hayal değil.

SON SÖZ

Saf yetenekten ibaret olan bu çocuk genç yaşına rağmen yaşadığı tecrübelerden maximum verim almayı kendine misyon olarak belirler; bulunduğu takımda Şampiyonlar Ligi apoletli Sneijder, Balotelli, Dante ve kurt hoca Lucien Favre gibi isimlerin ona katabileceklerinin farkına varırsa şüphesiz ki şuandaki konumundan çok daha iyi yerlere gelecektir.

Yeter ki yeteneklerine ihanet etmesin..

adet yorum. Siz de yorumunuzu aşağı yazabilirsiniz.

Yazar: Futbol Akademi

info@futbolakademi.net

Paylaş