Oyuncu İnceleme | Melvin Krol

e381fe-1410651114

17 Yaşında – Sol Kanat – Werder Bremen U19

Werder artık Alman futbolunun en yetenekli sol kanatlarından birine sahip. Melvin Karakuş Krol Türk kökenli çoğu göçmen oyuncu gibi Alman futbolunu sırtlamaya hazır.

Geçmişi…

Melvin Karakuş Krol 8 Ocak 1998’de Hamburg’da doğdu. Futbola 15 yaşında doğduğu kentin köklü takımı Hamburg’un Jugend ekibinde başlayan yetenekli oyuncu oyunuyla kısa sürede dikkatleri üzerine çekti. 2013/2014 sezonunda Hamburg 17 Yaş Altı takımıyla B-Junioren Bundesliga Nord liginde çıktığı 13 maçta 13 gol atıp 1 asist yapan Melvin ligin kaliteli oyuncularından biri olmayı başardı. 2014/2015 sezonu için Hamburg U19 forması giymeye başlayan Melvin A-Junioren liginde mücadele etmeye başladı. Yaşıtlarından daha büyük gençlerle oynamanın dezavantajlarına rağmen yetenekleriyle büyüleyen oyuncu 24 maçta 17 gol atıp 7 asist yapmayı başardı. Neredeyse takımını tek başına ayakta tutan Melvin, sezon sonunda altyapısına önemli yatırımlar yapan Werder Bremen tarafından transfer edildi. Şu an A-Junioren liginde Werder Bremen U19 takımının formasını giyen Melvin Krol sezon başından beri çıktığı 4 maçta 292 dakika forma giyerken şimdiden 4 gol 1 asistlik katkıyla lige yine damga vuracağının sinyallerini veriyor.

Hangi bölgede oynuyor ?

scout

Melvin Krol’un asıl mevkii sol kanat olmakla beraber çift ayakla oynayabilmesi dolayısıyla sağ kanatta da oynayabiliyor. Ayrıca teknik özelliklerinin ve bitiriciliğinin yüksekliği dolayısıyla kanat forvet olarak da kullanılabilen oyuncu bazı karşılaşmalarda da ofansif ortasaha oynayarak oyunu yönlendirebiliyor.

Sahada neleri en iyi yapar?

Melvin’in kaleye yaptığı dikine koşular adam eksiltme ve bitiricilik özellikleriyle birleşince takımının gol yollarına büyük katkısı oluyor. Oyun zekası da üst seviyede olan Krol çalışkanlığı ve takım oyunuyla da dikkat çekiyor. Sol kanadı tek başına forse eden genç yetenek bire birde rakiplerini kolay geçiyor. Fizik olarak henüz üst seviyede olmamasına rağmen hızıyla rakiplerinden sıyrılan Türk asıllı oyuncu hırslı oyunuyla 90 dakika boyunca hem kafa hem de kondisyon olarak sahada kalmayı başarıyor.

krol_2

Ne kadar ilerleyebilir ?

Melvin Krol yetenekleriyle genç yaşından beri ön planda olan bir oyuncu. Gerek saha içinde gerek saha dışındaki profesyonel duruşuyla başta Almanya olmak üzere çoğu Avrupa takımının dikkatini çeken Krol, Hamburg’ta oynadığı dönemde Avrupa devleri Chelsea ve Juventus’un yakın takibinde olmasına rağmen Almanya’da kalmaya karar vererek Werder Bremen’i tercih etti. Birkaç yıl içersinde oyuncuyu Bundesliga’da oynarken izlemek hayal değil. Milli Takım olarak ise çoğu Türk asıllı Alman oyuncu gibi ikilem arasında olan oyuncu Almanya’nın alt yaş kategorilerinden milli davet almaya başladı. Büyük bir ihtimalle onu ilerleyen yıllarda Alman Milli Takımı’nın sol kanadı olarak göreceğiz.

 Fiyatı

doviz-haber-Dolar-Gunu-2-4621-TL-Euro-2-8087-TL-den-Kapatti-854d9fca60

Oyuncunun bonservis bedeli hakkında kesin bir bilgi olmamakla beraber piyasa değerinin 100.000 € – 200.000€ arasında olduğu söylenebilir ama oyuncunun kalitesi ve gelecek potansiyeli düşünüldüğünde 1 milyon € gibi bir bedelin altında satılmasının beklenmemesi gerekir.

Son söz…

Melvin Krol Almanya’nın en iyi sol kanatlarından biri olacak potansiyele sahip. Birkaç sene sonra kendisinden daha fazla söz ettirecek oyuncu alt yaş kategorilerinde sergilediği futbolu üst düzeydeki liglerde sürdürebildiği takdirde Dünya futbolundaki önemli sol kanat oyuncularından biri olacaktır.

Oyuncu Puanı

sout

adet yorum. Siz de yorumunuzu aşağı yazabilirsiniz.

Yazar: Futbol Akademi

info@futbolakademi.net

Paylaş