Premier Lig Şampiyonluğu Kızıştı

Bu haftasonu oynanan karşılaşmalar sonunda Liverpool’un Chelsea’ye yenilmesi, City’nin de galip gelmesi ile birlikte tablo iyice kızıştı;
Manchester City’nin 1 maç eksiği ile  Liverpool’in 3, Chelsea’nin 1 puan gerisinde olduğunu görüyoruz.

Önümüzdeki hafta Liverpool Crystal Palace deplasmanına gidecek. Chelsea ise Norwich’i konuk edecek. Manchester City ise zorlu everton deplasmanına gidiyor. City’nin bu maçtan kayıpsız çıkması çok kolay olmayacak. Hemen ardından City Aston Villla’yı konuk ediyor.

Son hafta ise Liverpool Newcastle United’ı ağırlarken, Chelsea Cardiff deplasmanına gidiyor. Ligin sonuncu ekibi ile karşılaşacak olsalar da küme düşme hattındaki rakiplerin puanlarının birbirlerine çok yakın olması bu maçın da çok kolay geçmeyeceğine bir işaret olabilir. Manchester City ise Westham’ı konuk ediyor.
Bu üç rakip arasında fikstür olarak en uygun olan takımın Chelsea olduğunu düşünüyorum. City’nin Everton deplasmanı zorlayacak. Liverpool ise bu haftaki kayıbı bir an önce atlatmalı, aksi durumda sıkıntılı iki hafta onları bekliyor. İlk Premier Lig şampiyonluklarına bu kadar yaklaşmışken bir olumsuz sonuç camiayı sarsacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *