Türkiye Süper Ligi 32. hafta analizi

spor-toto-super-ligd-776af8dc2f17657d304f

Şampiyonun neredeyse belli olduğu Türkiye Süper Ligi’nde gözler bundan sonra biraz da düşme hattına çevrilmiş durumda. Global iş ortağımız Experimental 3-6-1’in Futbol Akademi için hazırlamış olduğu grafiklere bakacak olursak;

16. sıradaki Eskişehirspor gol başına 10 şut atarken 15. sıradaki Gaziantepspor yaklaşık 11 şutta bir gol buluyor.Gaziantepspor aynı zamanda ligin maç başına en az şut atan 3. takımı durumunda. Sivasspor ise maç başına iki takımdan da fazla şut atsa da gol olma oranı 13 şuttan fazla. kayserispor ise açık ara ligin en etkisiz şut atan takımı.

2016-05-10 SL Att

 

Kendi kalelerinde görülen şutlar bazında savunma etkinliğine bakacak olursak Eskişehirspor’un ligin kalesinde en az şut görerek gol yiyen takımı olduğunu görüyoruz, “teslimiyetçi”. Kayserispor ise küme düşme potasındaki takımlar arasında yaklaşık 10 şutta bir kalesinde gol görerek en başarılısı durumunda.

2016-05-10 SL Def

 

Küme düşme mücadelesi son haftaya kadar sürebilecek olsa da 33. haftada oynanacak olan Kayserispor – Sivasspor maçı bazı şeyleri netleştirebilir.

adet yorum. Siz de yorumunuzu aşağı yazabilirsiniz.

Yazar: İvan Kile

Kurucu, Yazar | ivankile@futbolakademi.net

Paylaş