Vardy ve Drinkwater Röportajı

SotLei1 (1)

Leicester’ın bu sezonki başarısında kilit rol oynayan ve bunun mükafatını Roy Hodgson tarafından İngiltere Milli Takımı’na çağrılmakla alan Danny Drinkwater ve Jamie Vardy, kariyerlerine dair önemli noktaları ve Leicester’ı anlattı.

Danny, ilk milli maçını oynamanın eşiğinde olduğun şu anki duruma erişebileceğini hiç düşündün mü?

DD: Dürüst olmak gerekirse, hayır. Buna bir hedef olarak yoğunlaşmadım. Bu bir şekilde gelişen büyük bir olay ve şimdiye kadar nasıl bir sezon olduğunu anlatıyor. Orada burada bir şeyle duyuyorsunuz ama kadroya alındığım açıklandığında antrenmandaydık ve gerçekten bir beş dakikalık çılgınlık yaşadık. Antrenman adeta durdu ve el çakışmalar başladı.

Jamie, çağrıldığında şansını deneyecek olmanın baskısını hissettin mi?

JD: Bunun gerçekten bir baskı olduğunu düşünmüyorum. Böyle bir ortama girdiğinizde takımdaki herkes sizi çok iyi karşılıyor. Orada olmanızın bir sebebi var ve teknik direktör neden sizi seçtiğini size anlatıyor. Sizden bir şey değiştirmenizi istemiyor, sizden sadece haftalarca kulübünüz için yaptığınız şeyi yapmanızı istiyor. Eğer Danny için bir tavsiyem olursa o da şu olacaktır, ‘Yaptığın şeylerin aynısını yap.’

Danny’nin özellikleri neler?

DD: Üzerinde baskı yok! Rahat olabilirsin!
JV: O bir kukla oynatıcısı! (Drinkwater gülüyor) Tüm ipler onun elinde ve herkesi doğru yere çektiğinden emin. Topu olması gereken yere gönderiyor.

Bu anlamda birlikte oynadığın en iyisi mi?

DD: Buna cevap vermek zorunda değilsin!
JV: Şu ana kadar gerçekten mükemmeldi. Aslında tüm Leicester kadrosu mükemmel.

İkiniz de bulunduğunuz yere gelene kadar mücadeleler vermek zorunda kaldınız. Danny, sen kiralık anlaşmalardan ve transferlerinden önce Manchester United genç takımında Danny Welbeck ile birlikte oynadın. Şuan kariyerinin zirvesindeysen, bu yolculuğun en kötü noktası neydi?

DD: Muhtemelen United’dan ayrılmak. Manchester United’ı tutuyordum. Benim çocukluk takımımdı. Kiralık sözleşmelerden önce birkaç yıl genç takımda oynadım. Toplamda kiralık olarak 2 yıl geçirdim ve artık genç takıma geri dönüp bir hafta orada bir hafta A takımda olmak istemedim. Barnsley’de kiralık oynuyordum, bir teklif geldi ve United kabul etti. Artık yeni kulübüme konsantre olmak zorundaydım.

United’da yolunu kesen kimdi?

DD: Paul Scholes gibi insanlar. Bununla ilgili ne yapabilirsiniz ki?
(Vardy gülme krizine giriyor) DD: Ona sadece bir idol gözüyle bakıyorsunuz. Onu çocukluğumdan beri izliyordum. Ondan daha iyi bir öğretmenim olamazdı. Aklımın bir köşesinde artık sanki bittiğini düşünüyordum ama çok çalıştım. Her şeyin çok iyi işlediği bir takıma geldim. Benim için hiçbir zaman “Tekrar o seviyeye çıkabilecek miyim?” diye bir şey olmadı. Her zaman “kafanı eğ, çok çalış ve neler olacağına bak” vardı. Kendinize her zaman inanabilirsiniz. United’dan ayrılmak büyük bir şeydi, kötü bir şeydi ama sonrasında neler olduğuna bakın.

Fark edilmeniz neden bu kadar uzun sürdü?

DD: Yani ben futbolcu olarak çok değişmedim aslında. Eskiye göre çok farklı yaptığım bir şey yok. Sanırım takım olarak iyi gidiyorsanız ve siz de performansınızın doruk noktasındaysanız insanlar yaptığınız şeyi fark ediyor. Eğer bunun sebebi güven dersek o zaman şu anda bunun çok yüksek olduğunu söyleyebilirim. Sanırım en iyi futbolumu oynadığım dönemdeyim.

Sence hayatın nasıl değişti Jamie?

JV: Bilmem. Gerçekten evden çıkmıyorum. Hayatım tam anlamıyla antrenman,ev,çocuklar,eşim ve köpeklerimizden ibaret.

10 dakikalığına oturup ne yaptığını hiç düşünmüyor musun? Hollywood’dan birileri senin hayatını film yapmak istedi…

Onunla görüştüm ve dürüst olmak gerekirse ona “Sen çıldırdın mı? diye sordum. Bunu gazetelerde görmüştüm ve doğru olup olmadığını bilmiyordum. Doğruymuş. Bu onlarla ilgili bir durum, eğer yapmak istiyorlarsa yapsınlar.

Leicester başarabilecek mi? İngiltere Milli Takımı’nda Tottenham’lı oyuncularla şampiyonluk yarışı hakkında konuştunuz mu?

JV: Bakın, biz her maça tek tek bakıyoruz. Bu kadar basit. Hissettiğimiz tek baskı ligde kalmayı garantilemekti. Şuan tadını çıkarıyoruz. Gerçekten durup düşünecek vaktiniz olmuyor. Yapmamız gereken bir iş var ve bu sezon bitene kadar futbol. Kısa bir konuşmamız oldu ama bu milli takıma çağrılmakla ilgiliydi.

Peki ya sezon öncesi programda Barcelona ile karşılaşacak olmanız?

JV: Gerçekten çok ilginç. Ama tabii bu, sezon öncesi. İşimiz sadece tekrar fit duruma gelmek.
DD: Kampı tamamladıktan sonra tekrar fit duruma geleceğiz!
JV: Barcelona gibi en üst seviye bir takımla oynamak gerçekten inanılmaz olacak. Takım olarak bize katkı sağlayacak.
Şuanda Leicester’ın başardıkları Euro 2016 için İngiltere adına bir ilham kaynağı olabilir mi?

JV: Sahip olduğumuz oyuncularla çok iyi işler yapmak için iyi bir şansımız var.

Danny, milli takıma çağrıldığında Claudio Ranieri ne dedi?

DD: Çok mutlu oldu. N’Golo Kante de aynı gün milli takıma çağrıldı ve iki orta saha oyuncusunun aynı hafta içinde milli takıma çağrılmaları çok güzel bir andı. Hiç gözüm korkmuyor diyebilirim. Hiç olmadığım kadar heyecanlıyım. Ben bir futbol taraftarıyım. Haftalarca en iyi oyuncuları izledim ve şimdi onlara karşı oynayacak olmak çok heyecan verici bir deneyim olur.

Kaynak: Daily Express else {