CAS’ın Adrien Silva kararı

CAS uefa ile ilgili görsel sonucu

SPOR TAHKİM MAHKEMESİ

BASIN BİLDİRİSİ

FUTBOL

SPOR TAHKİM MAHKEMESİ (CAS), ACİL GEÇİCİ ÖNLEM İÇİN YAPILAN ADRIEN SILVA BAŞVURUSUNU REDDETMİŞTİR.

16 Kasım 2017- Spor Tahkim Mahkemesi (CAS), acil geçici önlem için Portekizli futbolcu Adrien Silva’nın yaptığı başvuruyu reddetmiştir. Oyuncu CAS’tan davadaki nihai karar verilene kadar FIFA’nın Uluslararası Transfer Sertifikası (ITC) çıkarmasını gerektirecek böyleceFutbol Federasyonu’nun (FA) da oyuncuyu bağlı kulübü Leicester City FC’ye (Leicester)tescil etmesini mümkün kılacak bir karar vermesini talep etmiştir.

İngiltere’de 2017/2018 sezonu tescil döneminin son günü 31 ağustos 2017 tarihinde, Sporting Clube de Portugal (Sporting) kulübü ile Leicester Adrien Silva’nın transferi konusunda anlaşmaya vardılar. Ancak, ITC talebi kayıt döneminin dışında olduğu için FIFA Transfer Eşleştirme Sistemi (FIFA TMS) tarafından engellendi ve FA Adrien Silva’nın Leicester’e transferini kayıt altına alamadı. FA, FIFA’dan “doğrulama istisnası” talep etti ama bu, 27 Eylül 2017 tarihli FIFA Oyuncular Statüsü Komitesi Tek Hakimi tarafından verilen bir kararla reddedildi.

3 Ekim 2017’de, Adrien Silva CAS’a acil geçici önlemler ile birlikte temyiz talebinde bulundu. Leicester bu tahkim sürecinde taraf olarak yer almamaktadır. Oyuncunun ihtiyati tedbir talebi reddedilmiş olsa da dava devam edecek ve henüz ayarlanmamış bir duruşmadan sonra esas hakkında nihai bir karar verilecektir.

Kararın İngilizce metni için tıklayın.

adet yorum. Siz de yorumunuzu aşağı yazabilirsiniz.

Yazar: Futbol Akademi

info@futbolakademi.net

Paylaş