Dev Finalin 10. Yılında İstanbul’a Bisikletle Geliyor

Liverpool taraftarı Brian Cowley ve Jimi Denman, İstanbul’daki Şampiyonlar Ligi finalinin 10. yılı olması nedeniyle İngiltere’den İstanbul’a bisikletle gelmeyi planlıyor.

İngiliz bir taksi şoförü, Liverpool’un İstanbul’da kazandığı Şampiyonlar Ligi’nin 10. yıl dönümünde çok anlamlı bir harekete imzasını atmayı planlıyor.

Bir yaşındaki kızının da tedavi gördüğü Alder Hey isimli çocuk hastanesi için bir bağış gecesi planlamayı düşünen Brian Richard Cowley, bisikletle İstanbul’a gelecek.

Kızı Mia ve diğer tedavi gören bütün çocuklar için yüklü miktarda bir bağış kazandırmak isteyen Brian, arkadaşı Jimi Denman ile İstanbul’da kazanılan Şampiyonlar Ligi’nin yıldönümünde yola çıkmaya hazırlanıyor.

1414160

İlk olarak hastane için müzikli ve eğlenceli bir gece planlayan Brian, organizasyonun ardından yola çıkacak. Bu anlamlı hareket için açıklamalarda bulunan Brian şunları söyledi;

“Bu anlamlı gece için bütün insanların buraya gelmesini ve destek olmasını istiyorum. Küçük kızımın rahatsızlığı sonrası bütün hastaneleri dolaştık fakat kimse bir teşhis koyamadı. En sonunda geldiğimiz Alder Hey bize çok yardımcı oldu. Kızımın bu hastalığının geçmesi için her türlü yardımda bulunan hastaneye borçlu olduğum için böyle bir şey yapmaya karar verdim. ”

Brian, 2005’te İstanbul’da kazanılan Şampiyonlar Ligi’nin 10. yılının şerefine İstanbul’a kadar Liverpool forması giyerek gelecek. Düzenlenecek gecede ise bütün bağış Alder Hey Hastanesi’ne bağışlanacak.

Hazırlayan: Alphan Doğualp

adet yorum. Siz de yorumunuzu aşağı yazabilirsiniz.

Yazar: Futbol Akademi

info@futbolakademi.net

Paylaş