Maç Önü Analizi | Fenerbahçe – Ç. Rizespor

Bir sezonun daha sonuna geliyoruz…

Yine çok fazla tartışılacak konu olsa da heyecanlı bir sezon olduğunu söylemek mümkün. Fenerbahçe şampiyonluğu resmi olarak elde etmeyi düşündüğü Rizespor maçına ne yazık ki ateşli taraftarının önünde çıkamayacak. Aklıma takılan soru daha önce muadil durumlarda ceza ertelemeleri uygulanmışken bu maç özelinde neden bir etelemenin çıkmadığı oldu. Bunun pekala mümkün olabileceğini düşünenlerdenim.

Maça gelecek olursak, bu maçı teknik ve taktik olarak açıklamanın çok fazla bir anlamı yok. Fenerbahçe’li oyuncular ayaklarına gelen ikinci Şampiyonluk şansını tek “1” puan alarak gerçekleştirmek isteyecekler.

Ligin kalan haftalarında en büyük çekişme 2.’lik için olacak şüphesiz. Şampiyonlar ligi’ne direkt olarak katılma ihtimali hem Beşiktaş hem de Galatasaray için maddi manevi çok büyük önem teşkil ediyor.

Bir mücadele de düşme hattında yaşanıyor. Kayserispor, Antalyaspor, K.Erciyesspor, Elazığspor ve hatta konyaspor’un durunları kritik görünüyor.  iki Kayseri ekibinin de düşeceğini, Elazığspor ve Antalyaspor’un da 3. düşen takım olmamak için çarpışacağını düşünüyorum.

Son olarak belki bir gün öncesinden bunu söylemek doğru olur mu bilemiyorum ancak Fenerbahçe’nin şampiyonluğu hayırlı olsun.

adet yorum. Siz de yorumunuzu aşağı yazabilirsiniz.

Yazar: İvan Kile

Kurucu, Yazar | ivankile@futbolakademi.net

Paylaş