Liverpool taraftarlarına mektup

1749__4550__452811794

Sevgili Liverpool taraftarları,

Çalkantılı bir hafta oldu. 2016-2017 sezonu için bilet fiyatlandırması planımızın sebep olduğu rahatsızlıktan dolayı Fenway Sports Group (FSG) ve Liverpool Futbol Kulübü adına özür dileriz. Üçümüzün de başı özellikle taraftarlarımızı umursamadığımız, aç gözlü olduğumuz ve kişisel menfaatlerimiz uğruna kulübün çıkarlarını göz ardı ettiğimiz algısı ile belada. Gerçek ise bunun tam tersi.

Sahipler olarak ilk  günden itibaren bu müthiş kurumun vasisi olarak hizmet edebilmenin ne kadar büyük bir ayrıcalık olduğunu anladık, sadece Liverpool’u futbolun zirvesine taşıma arzusuyla hareket ettik. Modern futbol dünyasında kulübü sürdürülebilir bir biçimde büyütebilmek bu amacımızı gerçekleştirebilmek için temeldi. Bu maksatla futbol kulübünden tek bir kuruş dahi almadık. Bilakis biz oynayan kadroyu geliştirmek ve Liverpool’un tesislerini modernleştirmek için – FSG’nin yeni Ana Tribünü inşa etmek için verdiği £120M avansın örneklediği üzere- kendi paramızdan yüksek meblağlar ekledik. Bu büyük proje Anfield’a daha fazla taraftarın erişimini sağla2016-2017 sezonu biletlerinin planlanması için Liverpool taraftarlar derneği ve Liverpool yönetimi olarak ciddi bir müzakere içindeydik. En sonunda bütün içtenliğimizle yerel ve genç Liverpoolluların Anfield tribünlerinde olmalarının yanı sıra bu gençlerin ulaşmakta en çok zorlandıkları şeylerden biri olan PremierLig maçlarına girişlerindeki problemleri göz önüne aldık.

Çalışmalarımızın problemlere ve akıllardaki soru işaretlerine başarılı bir şekilde cevap olduğunu gördük. Bunların yanı sıra tartışma yaratan kararların kârlılığı göz ederek alınan yanlış kararlar olduğunu kabul ediyoruz ve atılan yeni adımların olumlu ve daha doğru kararlar olduğuna inanıyoruz

Planın diğer elementlerine ek olarak, birkaç bilette fiyat artışı önerdik. Bu fiyat hareketleri koltuksuz tribün bilet fiyatlarında büyüme oluşturdu, mesela yeni eklenmiş koltuksuz tribünden elde edilen gelir.

Sizin büyük bir çoğunluğunuz bizim en pahalı koltuksuz tribün biletlerinin £77 olmasına güçlü bir şekilde karşı çıktınız ve şu an ki ortamda koltuksuz tribün biletlerindeki artan fiyatlardan gelen yükselen gelirden vazgeçmemiz adına açık bir beklentiniz olduğunu söylediniz. Mesaj alınmıştır.

LFC yönetimiyle yoğun istişare sonunda 2016-17 yılı bilet yapımızda genel bir revizyon yapmaya karar verdik:

 

  • Oyun sınıflandırılmasının kaldırılması – karşıt görüşlere aldırmaksızın taraftarlar maç biletini aynı fiyattan alacak.
  • Biletlerin fiyatları sıfır kar yapacak ve masrafları karşılayacak şekilde tekrar ayarlanacak.
  • Bireysel bilet fiyatları bu sezona göre çok az oynasa bile, yeni Ana Tribün’e eklenmiş yeni koltuklar ayrıcalığıyla 2016-17 koltuksuz tribün bilet kârımızı 2015-16 seviyesinde donduruyoruz.
  • En yüksek koltuksuz tribün bilet fiyatımız 2015-16 seviyesinde sabit kalacak – £59.
  • En yüksek sezonluk bilet fiyatımız 2015-16 seviyesinde sabit kalacak – £869. Diğer bütün katmanlar sabit kalacak yada azaltılacak şekilde en düşük indirim 2015-16 seviyesinden £25 azaltılacak- £685..
  • 10.000 bilet tahsis edilerek £9 olan koltuksuz tribün biletleri her bir Premier Lig maçında sunulacak. Ayrıca eklemek isteriz ki geçen hafta 2016-17 de açıklanan diğer girişim planları aynı kalacak.
  • 17-21 genç ayrıcalığı – Gençler için Premier Lig sezonu boyunca 20.000 adet 50% indirimli biletler.
  • Liyakatlerine göre öğretmenleri tarafından tavsiye edilen Liverpool okul çocuklarına sezon boyunca 1.000 PremierLig bileti bedava verilecek.

 

Bu geliştirilmiş biletlendirme sistemine bağlılığımızın bir belirtisi olarak, bu planın hem 2016-17 hem de 2017-18 sezonu için iyi olacağını ekliyoruz. Önümüzdeki iki sezon için, LFC koltuksuz tribün bilet fiyat artışından ekstra tek bir kuruş bile kazanmayacak. Liverpool Futbol Kulübü ve taraftarlarının arasındaki eşsiz ve adanmış bağ en başından beri zihinlerimizde. Dikkatli dinleme, bulunduğumuz konumu tekrar gözden geçirme ve kararlı hareket etmekteki istekliliğimizi gösterdiğimizi düşünüyoruz. Bu bağ olağanüstü bir futbol takımının kalp atışını temsil ediyor.

Bu zamana kadar diğer etmenlerden daha fazla olarak, bizi bu kulüp ve geleceği için yorulmak bilmeden çalışmaya iten şey bu bağdır. Birinci sınıf yöneticilerimize ve genç, yetenekli takımımıza yürekten inanıyor ve sahaya çıktığımız zaman çok istediğimiz galibiyetin bize geleceğini biliyoruz.

Bu başarıyı sizinle paylaşmayı dört gözle bekliyoruz.

John W Henry, Tom Werner, Mike Gordon

adet yorum. Siz de yorumunuzu aşağı yazabilirsiniz.

Yazar: Futbol Akademi

info@futbolakademi.net

Paylaş