UMUDA Kimdir?

993821_810340749088373_5169680512316656004_n
Futbolun genel yapısına, özellikle de amatör kulüplerin işleyişlerine “Artı Değer” katmak için bir araya gelmiş gönüllülerden oluşan, çoğunluğunun başka işlerle uğraştığı fakat tümünün birer futbol aşığı olduğu yaklaşık 40 kişilik bir girişim grubudur.
UMUDA, anlaştığı kulüplerde birtakım iyileştirmeler yapmaya ilişkin söz verir ve bu söz, karşılıklı imzalanmış protokolle karara bağlanır. Kulübün sportif anlamdaki eksiklikleri tespit edilir, bu eksiklikler her ne olursa, UMUDA tarafından hiçbir maddi beklenti olmaksızın tamamlanır ve çalışmaya başlanır.
Fotolia_26828607_Subscription_Monthly_XL
İleriye dönük olarak yapılan çalışmalarda gaye; kısa vadede, kulübün ihtiyacını karşılayacak sporcuları yetiştirmek olsa da genel anlamda; kulüplere yönetici, gönüllü çalışan ve en sonunda birer taraftar olmanın vereceği müthiş hissiyatı onlara yaşatmak ve kulüplere kazandırmaktır.
UMUDA’nın yetkin gönüllü kadrosu, çalıştığı kulüplerdeki sporcularda öncelikle şunları oluşturmak ister: Yetenek gelişimleri; muhakeme, karar verme ve verdikleri kararı uygulama cesareti; iletişimde gelişim ve en önemlisi, kendileri haklarında karar verebilecekleri, içlerinde kendilerinin oldukları “Oyuncu Meclisleri”. 2015 yılının Ekim ayında çalışmalarına başlayan grup, henüz hiçbir kulüple görüşmemişse de araştırmalarını büyük bir titizlikle yürütmeye devam etmektedir.

adet yorum. Siz de yorumunuzu aşağı yazabilirsiniz.

Yazar: Futbol Akademi

info@futbolakademi.net

Paylaş