MAÇ ANALİZİ | Almanya – Ukrayna

almanya 2

Günün son maçında C Grubunda bulunan Ukrayna milli takımı, daha önce hiç yenemediği Almanya ile karşılaştı. Hızlı ve oyuncular için yorucu geçen maça iki takımda daha ilk dakikalardan müthiş bir baskıyla başlayıp, bu baskıyı zaman zaman kalecilere bile uyguladı. Her ne kadar istatistikler Almanya’nın maçı domine ettiğini gösterse de, Panzerler için bu maç ve özellikle ilk yarı çok zor geçti. 19. dakikada Mustafi ile 1-0 öne geçen Almanya milli takımı, Schweinsteiger’in son dakikada attığı golle maçı 2-0’lık skorla tamamlayıp turnuvanın bu maça kadar en farklı galibiyetini aldı.

ALMANYA 11

Ukrayna

Maça defans ağırlıklı bir anlayışla çıkan Ukrayna milli takımı bir adım daha ileri giderek baskı ile oynadı, ancak baskı yaptıktan sonra geri dönmeyi unutmadı. Özil ve Götze ikilisine yakın markaj uygulayan Ukrayna, bu sefer Kroos ve Khedira’yı boş bıraktı ve Khedira bu nedenle bulduğu alanı iyi değerlendirip son vuruşu başarısız olsa dahi kaleci ile karşı karşıya kaldı. Ofansif açıdan Ukrayna daha çok Almanların defans çizgisinin arkasına top göndermeyi ve kanatlarını kullanmayı denedi. Daha 4. dakikada sağ kanattan gelen topa bir diğer kanadın oyuncusu olan Konoplyanka müthiş vurdu ancak Neuer bu topu kornere yumrukladı. Tabii burada geç kalan Höwedes’in Konoplyanka’ya topu göstermemeliydi.

ALMANYA 12


 İLGİLİ HABER | Türkiye – Hırvatistan maç analizi

d grubu


Almanya

Almanya maçı domine etmek istedi. Bu nedenle aşırı yüksek bir defans çizgisiyle oynadı. Almanya’da beklerin bile zaman zaman kanat oynadığı maçta, özellikle sol tarafı Götze, Hector ve Draxler ile iyi kullanarak Ukrayna defansını çok zorladılar.

almanya 13

İlk yarıda Almanya’da defans-orta-forvet çizgilerinin birbirinden kopması gözden kaçmadı. Özellikle forvet oyuncularının defansif açıdan yardımcı olmaması destek bekleyen bekler için zorluk yaşattı. 19. dakikada Kroos’un müthiş ortası ve Ukrayna’lı oyuncunun bireysel hatasından yararlanarak Mustafi ile golü buldu.

almanya 14

İkinci yarıda kontrolü daha fazla eline geçiren Almanya, ileri uçta top çevirerek ve pas yaparak Khedira ve Kroos gibi oyunculara şut pozisyonu açtı.

Maçın kırılma anı

36. dakikada Boateng’in boş pozisyondaki Zozulya’ya giden topu çıkarması. Ukrayna bu golü bulsaydı soyunma odasına psikolojik açıdan bir adım önde girerdi.

almanya 15

Maçın yıldızı

111 pas ile maçın lideri olan ve %93 pas yüzdesi ile oynayan Toni Kroos, takım arkadaşlarını 5 kere pozisyona soktu ve bir asistle maçı tamamladı.

almanya 16

Maçın hayal kırıklığı

Bu maç adeta hedef olan Höwedes. Yüksek defans çizgisi olduğu için geri dönmekte ve Konoplyanka’yı yakalamakta çok zorluk çekti. Ofansif açıdan da pek destek veremeyen Höwedes takımın zayıf halkası oldu.

almanya 17

Bonus | Maçın komik anı

Balon hatalı pas yapıyor 

Taktik grafikler: Osman Kul

adet yorum. Siz de yorumunuzu aşağı yazabilirsiniz.

Yazar: Futbol Akademi

info@futbolakademi.net

Paylaş