Macaristan Milli Takımı’na bakış

macaristan 1

Bir zamanların en güçlü futbol ülkelerinden biri olarak kabul edilen Macaristan, 30 yıl aradan sonra büyük bir uluslararası turnuvaya katılacak ve bunu sadece Avrupa Futbol Şampiyonaları olarak baktığımızda ise 44 yıl aradan sonra Avrupa’nın en büyükleri arasında mücadele edecekler. Euro 2016’yı başardılar ve bir sonraki turu görmek için önlerindeki engeller Portekiz, Avusturya ve İzlanda.

Kilit Oyuncu: Balázs Dzsudzsák

macaristan 2

Bursaspor formasıyla 23 maçta 5 gol atan isim, takımın en önemli kozu olarak gözüküyor ve bu da Macaristan’ın ne kadar mütevazı bir kadrosu olduğunu gösteriyor aslında. Onunla birlikte Richárd Guzmics defansta önemli bir isim olarak dikkat çekiyor ve 20 yaşındaki Ádám Nagy’nin de Liverpool ve Chelsea’nin transfer listesinde olduğu söyleniyor ve bu turnuva onun büyük bir yıldız olması için büyük bir şans olabilir.

Teknik Direktör: Bernd Storck

macaristan 3

53 yaşındaki teknik adamın kariyerinde çıktığı en üst nokta Euro 2016 olarak görülebilir. İlk önce geçici antrentör olaran başına geçtiği Macaristan’da maç başında 1.44 puan ortalaması var ve 4-2-3-1 dizilişini tercih ediyor.

Fikstür

EURO_2016_TAKVIM

Kadro

macaristan 4

Kaynak: Maçkolik

Nasıl Geldiler?

Macaristan 1 – 2 Kuzey İrlanda

Romanya 1 – 1 Macaristan

Faroe Adaları 0 – Macaristan

Macaristan 1 – 0 Finlandiye

Macaristan 0 – 0 Yunanistan

Finlandiya 0 – 1 Macaristan

Macaristan 0 – 0 Romanya

Kuzey İrlanda 1 – 1 Macaristan

Macaristan 2 – 1 Faroe Adaları

Yunanistan 4 – 3 Macaristan

Play Off Aşaması:

Norveç 0 – 1 Macaristan

Macaristan 2 – 1 Norveç

Güçlü Yanları – Zayıf Yanları

Macaristan’ın en güçlü tarafının duran toplardaki başarıları olduğu söylenebilir. Elemelerde attıkları 14 golün beşi kornerlerden, biri doğrudan serbest vuruştan ve ikisi karşı defanslar tarafından düzgün uzaklaştırılmayan gollerden geldi.

Macaristan genel olarak yavaş bir takım görünümünde ve kendisinden daha güçlü takımlara karşı oynarken bu kontraataklar için pek de uygun bir durum değil. Ayrıca kalecileri Gábor Király 40 yaşına geldi ve son sezonunu Macaristan’da geçirdi. Bu durum da Macarlar için diğer bir soru işareti.